"Co ty wiesz o przemocy?" – pod tym prowokującym i zaczepnym tytułem kryje się temat konkursu skierowanego do młodzieży z klas V - VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z miasta Kołobrzeg.

Wpisując się w światową kampanią 16 Dni Przeciw Przemocy (25.11 -10.12), pragniemy by wzięła w niej udział także kołobrzeska młodzież. Tematem konkursu jest poznanie problemu z punktu widzenia młodzieży, która w dowolnej formie literackiej, dziennikarskiej może wyrazić swoje widzenie zagadnienia. Przemoc i wszelkie jej przejawy zawsze były udziałem dzieci, młodzieży, a potem dorosłych. Fizyczna, psychiczna, ekonomiczna, seksualna, przez zaniedbanie.

Wybrane wiersze, opowiadania, felietony, eseje, wywiady, reportaże na temat przemocy, zostaną opublikowane w specjalnym wydawnictwie miejskiej kampanii „Przemoc jest słaba”. Wydawnictwo zostanie zaprezentowane podczas „Akademii dobrego słowa”, która odbędzie się 25 listopada. Teksty zestawione będą z pracami plastycznymi uczniów klas I-IV szkół podstawowych, których zadaniem będzie przedstawieniem ”Szczęścia”. Jesteśmy przekonani, że wśród uczniów Państwa szkoły znajdą się tacy, dla których konkurs będzie wyzwaniem, odskocznią, szansą. Na zmierzenie się z niełatwym zjawiskiem, na uruchomienie fantazji, na wypisanie się i sprawdzenie w roli dziennikarzy, poetów, obserwatorów.

Regulamin

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn