Regionalne Centrum Kultury zaprosiło uczniów z kołobrzeskich szkół do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: „Kołobrzeg kandydatem do Europejskiej Stolicy Kultury 2029”.

W konkursie można nie tylko wykazać się talentem i wyobraźnią, ale także wygrać bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez miasto. Regionalne Centrum Kultury czeka na prace dzieci i młodzieży z klas I-VIII miejscowych szkół podstawowych.

- Celem konkursu jest ukazanie naszego miasta jako mocnego kandydata do wygranej w tym ambitnym przedsięwzięciu – wyjaśnia Ilona Grędas-Wójtowicz, wiceprezydent Kołobrzegu ds. społecznych. – Chcielibyśmy także przybliżyć tematykę ESK uczniom szkół podstawowych, którzy za 9 lat będą młodymi ludźmi, wkraczającymi w dorosłe życie. Jeśli wygramy, to właśnie oni staną się beneficjentami tego projektu.

Każdy młody artysta może przesłać od jednej do trzech prac konkursowych. Najlepsze zostaną wybrane w dwóch kategoriach: klasy I-IV i V-VIII. Komisja konkursowa przyzna I, II i III miejsce w każdej kategorii, a także wyróżnienia. Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe: laureat pierwszego miejsca dostanie tablet, zdobywca drugiej nagrody otrzyma głośnik bezprzewodowy a trzeciego - słuchawki bezprzewodowe. Organizatorzy przewidzieli także rzeczowe upominki dla dodatkowo wyróżnionych dzieci.

Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej w Laboratorium Kultury Adebar. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród zaplanowano na 1 czerwca podczas obchodów Dnia Dziecka.

Prace można dostarczyć do Punktu Informacji Turystycznej w kołobrzeskim ratuszu do 26 maja, do godz. 16. Prace powinny być podpisane, a na kopercie należy umieścić napis: Konkurs plastyczny „Kołobrzeg kandydatem do Europejskiej Stolicy Kultury 2029”.

Regulamin dostępny na stronie RCK.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn