Muzeum Oręża Polskiego zaprasza do Oddziału Dzieje Oręża Polskiego przy ulicy Gierczak 5A w godzinach 19:00-22:00 na niezwykłe wydarzenie - Noc Muzeów. Wstęp jest wolny, przygotowano wiele interesujących atrakcji dla gości.

W trakcie Nocy Muzealnej przygotowano stoisko promocyjne Historycznego Targu Solnego. Będzie to namiot typu wikińskiego, w którym zaprezentowane zostanie wyposażenie chaty rybackiej, w tym drewniana beczka, sieci, harpun, oścień, bosak oraz kaszorek (podbierak). To doskonała okazja, by zobaczyć te przedmioty na żywo i dowiedzieć się więcej o życiu i pracy rybaków.

Ponadto, Muzeum przedstawi nową stałą wystawę pt. "Zbrodnia nieukarana. Katyń 1940". To wzruszająca ekspozycja, która opowiada o dramatycznych wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas II wojny światowej. Celem jest nie tylko przypomnienie o ofiarach zbrodni katyńskiej, ale również edukacja społeczeństwa na temat historii Polski.

Podczas Nocy Muzealnej zostanie również zaprezentowany jeden z najcenniejszych eksponatów w zbiorach - maszyna szyfrująca "ENIGMA". To niesamowite urządzenie, które odegrało ważną rolę w historii Polski i Europy, a teraz można je zobaczyć na własne oczy w nowej odsłonie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn