Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert zespołu Trupa Trupa w ramach festiwalu RCK Dobre Tony. Trupa Trupa to post punkowy, psychodeliczny zespół z Gdańska.

Według Guardiana "twórczość zespołu to połączenie nieoczywistych melodii i tekstów, które penetrują ciemne zakamarki ludzkiego istnienia", natomiast Pitchfork uważa że "Trupa Trupa wnosi poezję i subtelność do psychodelicznego rocka". Trupa Trupa to Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk i Wojtek Juchniewicz. W 2015 roku w brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records ukazał się album "Headache". Rok później zremasterowana wersja "Headache" została wydana przez francuski label Ici d’ailleurs. W 2017 roku w wyniku współpracy francuskich i angielskich wydawców ukazał się kolejny album "Jolly New Songs". Płyta doczekała się japońskiej edycji wydanej przez Moorworks. W 2019 roku nakładem wytwórni Sub Pop ukazał się singiel "Dream About". W tym samym roku zespół wydał płytę "Of The Sun". Album ukazał się w ramach międzynarodowej kooperacji Giltterbeat Records (Europa), Lovitt Records (USA), Moorworks (Japonia) i Anteny Krzyku (Polska). 6 marca 2019 roku wytwórnie te wydały kolejny album zespołu - EP "I’ll find". W 2019 roku nakładem amerykańskiej wytwórni Whited Sepuchre Records ukazała się split kaseta z gwiazdami teksańskiej alternatywy Suspirians. Najnowszy album zespołu ukazał się 11 lutego 2022 roku. 

Trupa Trupa wystąpiła do tej pory m.in. na Desert Daze Festival, Rockaway Beach Festival, SXSW, Primavera Sound i Iceland Airwaves. Zespół wziął również udział w sesji NPR Tiny Desk i sesji BBC Radio 6 Music. Utwory Trupy Trupa pojawiają się regularnie w radiu BBC 6. Grali je m.in. Iggy Pop, Marc Riley, Mary Anne Hobbs, Steve Lamacq, czy Gideon Coe.

21 lutego 2023 roku ukazała się eksperymentalna i limitowana kaseta "ttt", która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki: One of the most important bands to emerge from Europe in the last decade." (Monolith Cocktail), i która była wielokrotnie emitowana na antenie BBC Radio 6 music.

25.08.2023 (piątek) scena plenerowa RCK

wstęp wolny

MadMat dj set: 18:00

Koncert: 20:00.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn