W sobotę w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury odbyła” Herbertiada”. To była już dwudziesta czwarta edycja tego wydarzenia, którego najważniejszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o osobie i dorobku twórczym Zbigniewa Herberta.

Z miłości do poezji Herberta Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna już po raz dwudziesty czwarty zorganizowała w Kołobrzegu Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiadę”. Jak mówi Katarzyna Pechman, głównym celem wydarzenia jest przypominanie twórczości i osoby Zbigniewa Herberta, oraz pokazywanie jak współcześni artyści radzą sobie z jego ponadczasową twórczością.

Pierwszą część tegorocznej edycji rozpoczął kameralny spektakl pt. „Kołatka”, który został zbudowany na wierszach Zbigniewa Herberta z różnych okresów jego twórczości. W spektaklu wystąpił aktor Andrzej Mastalerz, któremu towarzyszyła młoda aktorka Paulina Kinaszewska.

Podczas sierpniowej odsłony „Herbertiady” mogliśmy również obejrzeć wystawę rysunków. Prace będzie można oglądać do czasu wrześniowej odsłony „Herbertiady”.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn