Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu w ramach corocznej światowej kampanii „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet” zaprasza na warsztaty równościowe.

Głównym celem warsztatów jest podniesienie wiedzy oraz świadomości na temat przemocy i dyskryminacji wobec kobiet oraz wzmocnienie samooceny uczestniczek w walce z przemocą, której potencjalnie codziennie doświadczają.

Tematy, które zostaną poruszone podczas spotkania z Prowadzącymi – Martą Frej oraz Danutą Sowińską – to:

1. PRZEMOC, w której mamy do czynienia z przemocą fizyczną, psychiczną, seksualną i ekonomiczną.

2. DYSKRYMINACJA, w której mamy do czynienia z grupami defaworyzowanymi, dyskryminacją instytucjonalną, wykluczeniem, stereotypami, przekonaniami

3. PEWNOŚĆ SIEBIE, w której mamy do czynienia ze świadomością ciała, zaznaczaniem swoich granic, asertywnością.

4. ZDROWIE PSYCHICZNE, w którym mamy do czynienia z samookaleczeniami, depresją, kryzysem suicydalnym.

Marta Frej opowie o inspiracjach narysowania - stworzenia grafik w blokach tematycznych. Danuta doda tło naukowe i poprowadzi warsztaty o przeciwdziałaniu dyskryminacji, przemocy, samobójstw i podwyższaniu pewności siebie.

Prowadzące warsztaty:

Marta Frej - ilustratorka, artystka wizualna, prezeska Fundacji Kulturoholizm. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę „Memy i grafy. Dżender, kasa i seks", a w ubiegłym roku ukazał się jej komiks „Dromaderki", oraz książka "150 Twarzy Marty Frej" . Najbardziej popularne prace to obrazy z podpisami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce. Ukończyła Holistyczną Szkołę Trenerów, oraz Latający Uniwersytet Praw Człowieka.

Danuta Sowińska - Dyplomowana suicydolożka, członkini Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Absolwentka interwencji kryzysowej i mediacji sądowej Uniwersytetu Gdańskiego. Założycielka i prezeska Fundacji DiversityPL. Absolwentka Szkoły Liderów. Producentka reportaży filmowych: „Moje problemy nie są błahe" i „W tym wieku można być szczęśliwym". Dyplomowana coach z certyfikatem ACSTH. Trenerka antydyskryminacyjna i biznesowa. Trenerka w warszawskim projekcie "Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka". Działaczka społeczna. Przedsiębiorczyni. Wydawczyni i autorka książki o zarządzaniu innowacją. Współtworzyła Model na Rzecz Równego Traktowania powołany przez Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Była nominowana do nagrody Natwest LGBT+ Diamonds oraz do Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza.

Warsztaty odbędą się w Laboratorium Kultury Adebar w poniedziałek 27. listopada o godzinie 17. Skierowane są do kobiet i osób czujących się kobietami.

Wstęp wolny. Pytania prosimy kierować pod adres: m.maj@umpoczta.home.pl

Komentarze  
+5 # Karlik 2023-11-26 10:06
Bełkot nic wiecej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # MKP 2023-11-26 21:31
Przepraszam, ale kto to jest "osoba uważająca się za kobietę"?
Nie łatwiej było napisać "facet, który myśli, że jest kobietą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Voice 2023-11-27 14:27
Bo w tej kadencji w naszym mieście ludzi podzielono na kobiety i inne osoby.
Czego nie rozumiesz?

Cytuję MKP:
Przepraszam, ale kto to jest "osoba uważająca się za kobietę"?
Nie łatwiej było napisać "facet, który myśli, że jest kobietą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn