W Regionalnym Centrum Kultury odbyła się coroczna Gala Kultury. Od stycznia do listopada odbyło się tutaj 337 wydarzeń, w tym: 110 koncertów, 49 filmów, 55 spektakli, 7 festiwali, 9 wystaw.

Oprócz tego spotkania podróżnicze, literackie, przeglądy twórczości, giełdy staroci, Poranne Koncerty Kameralne, Alejka Kolekcjonera, Jarmark Solny, Festiwal Rybny, Festiwal Literacki, gala baletowa, turnieje tańca, Festiwal Kultury Retro, Slam Poetycki, Turniej Retro-Gier Komputerowych, Wakacyjne Spotkania z Teatrem Współczesnym i inne wydarzenia.

Łącznie Regionalne Centrum Kultury odwiedziło około 85000 osób. Z kolei w Adebarze odbyło się 76 eventów, głównie koncertów, warsztatów, spotkań.

- W minionym roku nasze miasto było świadkiem niezliczonych wydarzeń kulturalnych. RCK rozrosło się o Adebar - Laboratorium Kultury, a pod koniec października dowiedzieliśmy się, że Kołobrzeg jest finalistą w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Dziękuję wszystkim pasjonatom za pracę, za pomysły, za ambicje, i za to, że wszyscy razem, my mieszkańcy Kołobrzegu, tworzymy miejsce, w którym kultura jest nieodłączną częścią naszego życia – mówiła prezydent Anna Mieczkowska.

Galę uświetnił Grzegorz Turnau wraz z zespołem.

 

Komentarze  
+7 # Elita wyborcza. 2023-11-26 11:54
Towarzystwo wzajemnej adoracji.
Czy ta wierna widownia zapewni swoim głosowaniem w kolejnych wyborach samorządowych stołki tym samym urzędnikom ?
Na pewno.
Ta impreza powinna się nazywać „Śmiech Na Sali".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn