Regionalne Centrum Kultury zaprasza na wydarzenia w ostatnim tygodniu listopada i na początku grudnia. Oto niektóre z nich:

29.11.2023 (środa), godz.19.00 DKF SZTORM:

„Siostrzeństwo świętej sauny” reż. Anna Hints (89 min.)

Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na tobilet.pl

Sala widowiskowa

Opowieść o sile siostrzeństwa, pięknie każdego ciała i oczyszczającej mocy saun. Estoński kandydat do Oscara i Europejskich Nagród Filmowych, który zabiera widownię w podróż w głąb życiodajnego lasu. Tam grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie się zrelaksować, śpiewać i gotować, ale przede wszystkim dzielić między sobą najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać siłę ze wspólnoty. W rozgrzanej, intymnej przestrzeni wypędzają z siebie lęki i wstyd, odzyskując energię do życia. Ta uniwersalna historia kręcona przez 8 lat przedstawia także fenomen estońskiej dymnej sauny wpisanej na Listę UNESCO. Żywiołowa i kochana przez publiczność autorka filmu Anna Hints otrzymała nagrodę za Najlepszą Reżyserię na festiwalu Sundance.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=gnTc5bAHJjU

 

30.11.2023 (czwartek), godz. 19.00

Spektakl: „Kobiety z Kórnika” w wykonaniu Teatru Muzycznego z Poznania.

Bilety: 10 zł dostępne na stronie internetowej Teatru: https://bit.ly/kobiety-z-kornika, a także w kasie RCK (ul. Solna 1) i na tobilet.pl.

Sala widowiskowa

„KOBIETY Z KÓRNIKA” – TEKSTY J. ZAMOYSKIEJ I W. SZYMBORSKIEJ

CZYTA WŁODZIMIERZ PRESS OPRAWA MUZYCZNA: MAŁGORZATA MARCINIAK, KUBA MARCINIAK

Przed nami wyjątkowe spotkanie w ramach projektu przygotowanego wspólnie przez Teatr Muzyczny w Poznaniu, Fundację Zakłady Kórnickie i Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta. Już 30 listopada do Kołobrzegu zawita cykl wydarzeń pt. „Kobiety z Kórnika” poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej (w setną rocznicę urodzin) i Jadwigi Zamoyskiej (w setną rocznicę śmierci). W ramach wydarzenia znani i lubiani aktorzy czytają teksty obu patronek roku 2023 – w bibliotekach w całej Polsce. Spotkaniom towarzyszy wystawa „Kobiety z Kórnika” przygotowana przez PAN Bibliotekę Kórnicką oraz Fundację Zakłady Kórnickie.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 30 listopada o godz. 19:00 w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta (ul. Solna 1). Fragmenty poezji Jadwigi Zamoyskiej i Wisławy Szymborskiej przeczyta aktor telewizyjny, teatralny i dubbingowy Włodzimierz Press. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają Gosia Marciniak (wibrafon, instrumenty perkusyjne) i Kuba Marciniak (saksofon). Do tej pory projekt „Kobiety z Kórnika” odbył się już między innymi w Warszawie, Poznaniu, Kaliszu, Bydgoszczy i Koninie. Wydarzenie planowane jest jeszcze między innymi we Wrocławiu i Kielcach.

„Kobiety z Kórnika” to kolejny już projekt, który Teatr Muzyczny w Poznaniu współprowadzi z Fundacją Zakłady Kórnickie. Od kilku lat wspólnie realizowane są Salony Poezji Anny Dymnej. Co miesiąc zapraszani są najlepsi aktorzy teatralni i filmowi, którzy czytają poezję uznanych autorów. Za program muzyczny odpowiadają muzycy z orkiestry Teatru Muzycznego. Wydarzenie cieszy się niesłabnącą popularnością, za każdym razem gromadząc komplet publiczności zarówno w Teatrze, jak i w Zamku w Kórniku.

 

1.12.2023 (piątek) godz. 19.00 Koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarek pt „W rytm walczyka”

Bilety: 80 zł do nabycia w kasie RCK i na tobilet.pl

Sala widowiskowa

„W rytm walczyka” – to koncert jedynej w Polsce rodziny śpiewającej muzykę klasyczną. W wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarek usłyszycie Państwo najpiękniejsze i najbardziej znane oraz lubiane melodie z operetki, miedzy innymi: „W rytm walczyka”, „Co się dzieje, oszaleje”, „Usta milczą , dusza śpiewa”, „Graj cyganie”, przeboje musicalowe jak: „Śnic sen”, „Gdybym był bogaczem”, „Przetańczyć całą noc”. Piękne standardy muzyki rozrywkowej, piosenki z repertuaru Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Paula Anki, czy Luisa Armstronga. Rodzina Kaczmarków w składzie: Iwona Kaczmarek – sopran Piotr Kaczmarek – tenor Adam Kaczmarek – baryton Wojciech Kaczmarek – baryton, przeniesie Państwa do krainy melodii, gdzie czekają na Was niesamowite doznania emocjonalne. Piękna muzyka, wspaniali artyści, wspaniałe głosy, sprawią, że będzie to na długo niezapomniany wieczór.

 

1.12.2023 (piątek) godz. 17.00-20.00 Giełda muzyczna

Hol RCK

W piątek 1 grudnia zapraszamy na kolejną Giełdę Muzyczną do RCK Kołobrzeg. Na giełdzie znajdziemy szeroki wybór płyt winylowych, kompaktów i kaset. Będą wszystkie gatunki muzyki, płyty nowe i używane, wykonawcy, których znasz i lubisz, ale też przyszykuj się na muzyczne niespodzianki! UWAGA! Wymieniamy oraz Skupujemy płyty winylowe, CD i kasety. możliwość wystawienia swojego stoiska, więcej informacji tel: 691 861 402 WSTĘP WOLNY !!! Zapraszamy !!!

 

2.12.2023 (sobota) godz. 9.30-14.30 Giełda Staroci

Hol RCK

 

2.12.2023 (sobota) godz. 18.00 Kino weekendowe RCK: „Uśmiech losu” reż. Andrzej Jakimowski (104 min.)

Bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na tobilet.pl

Sala widowiskowa

Skąpana w słońcu grecka wyspa, piękna kobieta, rodzinna tajemnica i prawda czekająca na odkrycie. Wszystko to w najnowszym filmie ulubieńca polskiej publiczności – Andrzeja Jakimowskiego, autora obsypanych nagrodami dzieł: „Imagine”, „Sztuczki” i „Zmruż oczy”. W obsadzie produkcji, w roli głównej, zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł – Mateusz Kościukiewicz, któremu na srebrnym ekranie partnerują: jeden z najwybitniejszych greckich aktorów – Themis Pannou oraz wschodząca gwiazda helleńskiego kina – Ifigeneia Tzola. Luźno oparta na motywach życia i twórczości fotografa Jacka Przybyłowskiego „Uśmiech losu” to rozgrywająca się w malowniczych, śródziemnomorskich plenerach opowieść o poszukiwaniach szczęścia, miłości i własnego miejsca na Ziemi. Czarująca wdziękiem, emocjami i czułym poczuciem humoru, filmowa podróż w nieznane, która uwiedzie wszystkich miłośników „Greka Zorby”, ognistego smaku rakii oraz bestsellerowego „Maga” pióra Johna Fowlesa. Andrzej (Mateusz Kościukiewicz), fotografik ze Śląska, przybywa na małą grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Na miejscu okazuje się, że ten zapisał mu w testamencie kamienny szałas oraz położone w cieniu wulkanu pole. Rozczarowany spadkiem Andrzej postanawia jak najszybciej sprzedać odziedziczoną własność i wrócić do kraju. Wcześniej jednak musi odpracować dług, który jego stryj zaciągnął u greckiego sąsiada. Plan i decyzje, które dotychczas wydawały się oczywiste, komplikują się, kiedy Andrzej poznaje Lenę (Ifigeneia Tzola). Piękna Greczynka kompletnie zawróci chłopakowi w głowie, a to, co wydarzy się wkrótce, zmieni jego spojrzenie na świat i zmusi do zadania pytania – co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze? Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=QZGzAxuPE9g

 

3.12.2023 (niedziela) godz. 11.00-14.00

Kołobrzeskie Mikołajki i Kiermasz Świąteczny

Wstęp wolny Hala Milenium

W niedzielę 03.12.23 wraz z Prezydent Miasta Anną Mieczkowską zapraszamy najmłodszych i ich opiekunów do Hali Milenium na Kołobrzeskie Mikołajki. W programie m. in. wizyta Mikołaja, konkursy, nagrody, malowanie twarzy czy Kiermasz Świąteczny przygotowany przez kołobrzeskie szkoły i przedszkola. Doskonała zabawa gwarantowana. Start godz. 11:00

Wstęp wolny

 

3.12.2023 (niedziela) godz. 18.00 Recital fortepianowy - Adam Kośmieja „Beethoven, Gulda, Corea – klasyka i jazz”

Bilety: 45 zł (normalny), 35 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na tobilet.pl

Sala widowiskowa

Zapraszamy do sali koncertowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta na ostatni już w tym roku, za to wyjątkowy recital fortepianowy artysty Warner Music, który zyskał miano jednego z najbardziej odkrywczych i nowoczesnych polskich pianistów. Adam Kośmieja nazywany muzycznym kameleonem, z łatwością i powodzeniem wykonuje zarówno repertuar klasyczny, jak i szeroko pojętą muzykę nową. Wśród najważniejszych wydarzeń mijającego sezonu artysta wymienia: chińskie tournée z recitalami solowymi, norweską przygodę z Chamber Concerto Agaty Zubel w GriegHallen w Bergen, rezydencję artystyczną ze swoim zespołem trio Flow Unit 3 w Royal Academy of Music w Londynie i Royal Birmingham Conservatoire. Ponadto miasto Bydgoszcz uhonorowało go Laurem Mariana Rejewskiego, nagrodą przyznawaną osobom podnoszącym znaczenie miasta na arenie międzynarodowej. Rok 2023 to również przyznanie Adamowi Kośmiei Nagrody Artystycznej Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Działalność koncertowa artysty w trakcie jego znakomitej kariery zaprowadziła go do sal koncertowych niemal 20 państw Ameryki Północnej, Europy i Azji. W tym m.in.: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Shenzhen Concert Hall w Chinach, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Great Amber Hall na Łotwie.

Na program koncertu w Kołobrzegu złożą się: Sonata Patetyczna nr 8 op. 13 Ludwiga van Beethovena (Grave - Allegro di molto e con brio, Adagio – Cantabile, Rondo – Allegro), Aria i Sonatina legendarnego austriackiego pianisty Friedricha Guldy, który na koncertach upodobał sobie m.in. właśnie dzieła Beethovena, które wykonywał z właściwą sobie wirtuozerią. Jako kompozytor, Gulda napisał m. in. wiele utworów łączących elementy klasyczne z jazzowymi. Koncertował również w swojej karierze m. in. z jednym z najbardziej wszechstronnych współczesnych muzyków amerykańskich, pianistą jazzowym Chickiem Coreą, którego kompozycje, dokładnie wybór z cyklu miniatur fortepinowych Children’s Songs również znajdą się w programie koncertu Adama Kośmiei.

 

 

 

 

 

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn