Zapraszamy na wyjątkowy koncert z udziałem wybitnych artystów związanych ze szczecińską sceną muzyczną! Joanna Tylkowska-Drożdż i jej goście.

Joanna Tylkowska-Drożdż, sopran

Prof. AS, dr hab. Joanna Tylkowska-Drożdż, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, jest primadonną Opery na Zamku w Szczecinie. Jest inicjatorką Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych oraz założycielką Fundacji Pomeranian Interculture Network. Zyskała uznanie za role w operach Mozarta, Verdiego, Pucciniego i innych oraz za koncerty na scenach Europy i Chin. W 2017 roku została odznaczona Srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

Tomasz Krzysica, tenor

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat wielu międzynarodowych konkursów wokalnych. Od 2000 roku związany z Warszawską Operą Kameralną, gdzie śpiewał główne role w operach Mozarta. Występował na prestiżowych scenach i festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. w paryskim Théatre des Champs-Élysées i podczas Festiwalu w Nantes.

Olga Bila, pianistka

Utalentowana pianistka z Ukrainy, związana z Operą na Zamku w Szczecinie jako korepetytor solistów i chóru. Brała udział w przygotowaniach wielu premier operowych. Od 2018 roku nauczycielka i akompaniatorka na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie. Współpracuje z Filharmonią im. M. Karłowicza oraz Baltic Neopolis Orkiestrą.

Saxademus Quartet

Kwartet saksofonowy składający się z wybitnych studentów Akademii Sztuki w Szczecinie, zdobywców wielu nagród na międzynarodowych konkursach. Usłyszymy szeroki repertuar klasyczny w kameralnym wydaniu saksofonowym: Wiktoria Kawik (saksofon sopranowy), Jianyu Feng (saksofon altowy), Patrycjusz Pura (saksofon tenorowy), Agnieszka Marmol (saksofon barytonowy).

Przyjdź i doświadcz magii muzyki klasycznej w najlepszym wykonaniu!

26.05.2024 (niedziela) godz. 17.00

"A ja w sercu Cię kołyszę" - Prezydencki Koncert Operetkowy z Okazji Dnia Matki

Wstęp wolny - wejściówki do odebrania w kasie RCK za okazaniem Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca Sala widowiskowa

(art. sponsorowany)

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn