Zapraszamy na koncert corocznego cyklu Jazzowe Pomorze Zachodnie, który odbywa się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

W tym roku cykl Jazzowe Pomorze Zachodnie gości inicjatywę pod nazwą Śledź Młody Jazz. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

PIOTR DAMASIEWICZ

Jeden z najbardziej oryginalnych trębaczy polskiej sceny jazzowej. Jego albumy "Alaman", "Imprographic" czy "Mnemotaksja" były wymieniane w czołówce najważniejszych płyt na polskiej scenie muzyki jazzowej ostatnich lat. Damasiewicz już na początku profesjonalnej kariery zdobył nagrodę Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut roku 2012 za album Hadrony, nagrany z orkiestrą kameralną Aukso. Damasiewicz jest twórcą orkiestry Power of the Horns, gdzie przed podwojoną sekcją rytmiczną występuje co najmniej 5 instrumentów dętych. Nakładem oficyny For Tune w roku 2013 ukazała się pierwsza płyta zespołu - "Alaman" - doskonale przyjęta przez jazzową krytykę. W tym samym roku do sklepów trafiły także nagrania "Imprgraphic" kwartetu Damasiewicza, w którym improwizacja oparta jest na notacji graficznej. W roku 2014 premierę miał album "Mnemotaksja" - pierwszego dojrzałego kwartetu trębacza - z Gerardem Lebikiem na saksofonie tenorowym, Maciejem Garbowskim na kontrabasie i Wojciechem Romanowskim na perkusji. Od tamtego czasu artysta zagrał niezliczoną ilość koncertów, nagrał kilkanaście płyt i rozwijał swoje autorskie projekty. Piotr Damasiewicz "Into The Roots" to projekt muzyczny stworzony przez trzech wykonawców: Piotra Damasiewicza w roli trębacza, Zbigniewa Kozerę – kontrabasistę oraz perkusistę Pawła Szpurę. Ich muzyczne utwory są połączeniem trzech różnych stylów, które wzajemnie się uzupełniają i zachwycają naturalnym brzemieniem głosów i instrumentów.

Jako support zagra duet Patryk Piłasiewicz - Patryk Rynkiewicz Duet Piłasiewicz/Rynkiewicz tworzy muzykę improwizowaną na pograniczu jazzu, eksperymentu dźwiękowego i elektroniki, często nawiązując do muzyki etnicznej, ambientowej i transowej. Artyści wystąpili po raz pierwszy na Festiwalu Filmowym Przeźrocza w Bydgoszczy (2019) gdzie zaprezentowali na żywo autorską muzykę do filmu Dżigi Wiertowa Człowiek z kamerą. Obaj współtworzą projekt Skalpel Big Band oraz Grit Ensemble.

Patryk Piłasiewicz - kontrabas, elektronika

Patryk Rynkiewicz - trąbka, elektronika

Śledź Młody Jazz odbywa się od 3 lat.

Główna ideą jest prezentacja najciekawszych młodych zespołów z nurtu muzyki improwizowanej.

Laboratorium Kultury Adebar, 1 czerwca, godz. 19.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn