Już 6 lipca o godzinie 20:00 spotykamy się pod Pomnikiem Zaślubin, aby razem zanurzyć się w magicznych dźwiękach muzyki alternatywnej, elektronicznej i improwizowanej.

To nie jest zwykły koncert – to cykliczne spotkanie z muzyką tworzoną przez kołobrzeskich artystów skupionych wokół pracowni muzycznej Skarbiec. Usłyszymy: XCOPY dj antisocial Mazzoll i Daktyle Wstęp wolny! Zabierzcie ze sobą znajomych i dołączcie do nas na plaży, gdzie na leżakach, w przepięknych okolicznościach przyrody będziecie mogli zrelaksować się i cieszyć muzyką podziwiając zachód słońca.

XCOPY to muzyczne alter ego Adama Frankiewicza. Łączy on technologię zapożyczoną z domowych komputerów 8-bitowych, niekonwencjonalne podejście do DJingu oraz muzykę napisaną na programach z przełomu lat 80. i 90. Nastawiony na jak największą mobilność, setup do grania muzyki zbudował własnoręcznie. Na muzycznych pejzażach w specjalnym programie przygotowanym z quasi jazzowych modułów na komputery Commodore Amiga.

dj antisocial – pochodzący z Kołobrzegu muzyk i autor tekstów, zawodowo zajmujący się sound designem i komponowaniem muzyki do gier i multimediów. Jako producent muzyczny pod nazwą dj antisocial przez kilka ostatnich lat zdobywał doświadczenie w świecie muzyki elektronicznej i niezależnej sceny hip-hopowej. W wykonywanych na żywo setach pozostawia wiele miejsca na improwizację, budując kompozycje z analogowych i cyfrowych pętli, wzbogaconych o brzmienia gitary elektrycznej i syntezatorów. Treść zawarta niejednokrotnie w samplach skłaniać ma do zwrócenia uwagi na tematy dotyczące każdego, a nieistniejące w dyskusji.

Mazzoll i Daktyle - Jerzy Mazzoll, znany muzyk związany z klubem Mózg w Bydgoszczy i trójmiejską sceną yassową, kontynuuje swoją artystyczną podróż w unikalnym stylu. Twórca idei muzyki „arhythmic perfection” wciąż zaskakuje arytmicznymi kompozycjami, w których zamiast tradycyjnych nut używa rysunków oddających nastrój utworu. Mazzoll łączy elementy klasycznego jazzu, folku i muzyki współczesnej, w tym klezmerskiej muzyki z Amsterdamu, tworząc wyjątkowe brzmienia, które inspirują do refleksji i introspekcji.

Współpraca Jerzego Mazzolla z elektroakustycznym duetem DAKTYLE, w skład którego wchodzą Marek Sadowski i Maciek Jaciuk, przyniosła owoc w postaci albumu "T...se T...se". Duet DAKTYLE, znany z łączenia nowoczesnej elektroniki eksperymentalnej z preparowanym żywym instrumentarium, tworzy muzykę, która jest swoistą podróżą dźwiękową. Ich twórczość balansuje pomiędzy surową, organiczną elektroniką a ambientową przestrzenią, pełną pogłosów i spreparowanych akustycznych dźwięków.

Album "T...se T...se", wydany w 2023 roku przez wytwórnię Antenna Non Grata, jest zapisem koncertu, który odbył się w lutym 2023 roku w bydgoskim Mózgu. Płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i słuchaczy, podkreślając unikalność i innowacyjność tej muzycznej kolaboracji.

6.07.2024 (sobota) godz. 20.00

Muzyczne Pejzaże Kołobrzeg: XCOPY, dj antisocial, Mazzoll & Daktyle

Wstęp wolny

Pomnik Zaślubin

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn