×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

20 października o g.16, w RCK odbędzie się niezwykły koncert. Na scenie spotkają się niemal wszystkie kołobrzeskie chóry, by zaprezentować swoje osiągnięcia. Impulsem dla tego spotkania była chęć uczczenia „Międzynarodowego Dnia Osób Starszych” (1 października), także pragnienie włączenia się w obchody setnej rocznicy Niepodległej.

I tak wśród kołobrzeskich Sybiraków powstał pomysł wspólnego świętowania. Pomysł podchwyciły „dorosłe” zespoły: chór „Jedność”, działający przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kołobrzegu, Zespół Śpiewaczy „Retrowianki” działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, chór „Kombatant”, chór „Cantabile” Powiatu Kołobrzeskiego, chór „Pionier” Stowarzyszenia Klub Pioniera Miasta Kołobrzeg oraz Cantores Colabregae pracujący przy RCK. Sybiracy zaprosili także zaprzyjaźniony chór „Kontrapunkt” ze Szkoły Podstawowej nr 3, który towarzyszy im często w ważnych uroczystościach oraz Agatę Kramarz z Zespołu Szkół Społecznych nr1.
Imponująca różnorodność programu – od „Stabat Mater” po „Walczyk Kołobrzeski” i „Napisz do mnie miły”, bierze się stąd, jak podsumowała pani Bożena Czernous z Kontrapunktu, „ …bo tacy jesteśmy” różnorodni, niejednolici, kolorowi, a przecież zjednoczeni wspólną ojczyzną i wspólną pasją muzykowania. Tą pasją dzielić się będą z nami, dzięki wsparciu z budżetu miasta Kołobrzeg, i współpracy z RCK, już w najbliższą sobotę. 

Koncert kołobrzeskich chórów, sobota 20 października, g.16.00, sala widowiskowa RCK

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn