×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W piątek 19 października o godz. 17:00 w Muzeum „Patria Colbergiensis” odbędzie się wernisaż wystawy „Drogi do niepodległości”. Otwarciu towarzyszyć będzie prelekcja wraz z dyskusją, którą poprowadzi uznany historyk i publicysta dr Wojciech Lizak. Kołobrzeską wystawę zorganizowaną z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości będzie można oglądać do końca przyszłego tygodnia.
 
 
 
Ukazane i omówione zostaną mało znane szerokiej publiczności źródła i materiały "od powstania styczniowego do wojny polsko-bolszewickiej". Omówiona zostanie tematyka spisków popowstaniowych, zsyłki Piłsudskiego na Syberię oraz zamachu na cara Rosji Aleksandra III. Nie zabraknie również dyskusji na temat polskiej diaspory w Rosji, czynu zbrojnego Legionów podczas I Wojny Światowej, oraz wymierzonej przeciw Polsce sowieckiej propagandy. W trakcie trwającej zaledwie tydzień wystawy zapoznać się będzie można z pochodzącymi z epoki grafikami, plakatami oraz fotografiami. 


Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn