×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Początek listopada i czas wspominania zmarłych, jest doskonałą okazją by pochylić się nad tematyką śmierci. Przybliży ją osoba, której zmarli zdradzają swoje sekrety, pracownik Katedry Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego dr Marta Chmiel-Chrzanowska. 2 listopada o godz. 17:00 w Muzeum "Patria Colbergiensis", odbędzie się wykład. „Śmierć powie ci jak żyliśmy. Archeologiczne oblicza śmierci”. 
Wszystko, co żyje musi kiedyś umrzeć, śmierć postrzegana z tej perspektywy staje się zjawiskiem ponadczasowym, wiecznym i nieuniknionym. Dla człowieka śmierć stanowi przede wszystkim koniec życia. Nie łączymy jej z takimi terminami jak „zatrzymanie funkcji życiowych organizmu”. Oznacza to, że w większości przypadków człowiek nie rozpatruje jej w sensie biologicznym, a raczej z perspektywy straty kogoś lub czegoś. Umieranie ma mieć wymiar graniczny, w którym splatać się będą wiara i emocje, to one stanowić będą dla człowieka istotę śmierci. 
Stosunek do śmierci ulega zmianie w czasie i przestrzeni. Śmierć w życiu każdej ze społeczności odgrywać będzie rolę tak istotną, że dopuszcza się możliwość oceny całej społeczności poprzez jej pryzmat.


Zapraszamy do mieszczącego się w piwnicach kołobrzeskiego ratusza Muzeum "Patria Colbergiensis", na wykład pracownika Katedry Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego dr Marty Chmiel - Chrzanowskiej. 
2 listopada o godz. 17:00.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn