×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Dobiegł końca projekt „Międzynarodowy Dzień Osób Starszych”, realizowany przez Związek Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu. Najważniejszym jego punktem był koncert „…bo tacy jesteśmy!” w gościnnych progach RCK. To niezwykłe spotkanie muzykujących pokoleń, okrutnym zbiegiem okoliczności stało się okazją do uczczenia pamięci Marii Czaplickiej-Orszt i Janusza Orszta.

To niezwykłe spotkanie muzykujących pokoleń, okrutnym zbiegiem okoliczności stało się okazją do uczczenia pamięci Marii Czaplickiej-Orszt, byłej prezes kołobrzeskiego Związku Sybiraków i jej męża, jednego z najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego, wieloletniego, podobnie jak pani Maria, członka chóru Kombatant, majora Janusza Orszta. Krótkim wspomnieniem o nich rozpoczęła uroczystość prezes Związku, Wanda Przybylska.
Kołobrzescy Sybiracy serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. Na zaproszenie zareagowali wszyscy. W sympatycznej atmosferze, bez napięć właściwych konkursom, wybrzmiało osiemnaście utworów, od dostojnego Dona Nobis Pacem po radosną „Przyjedź mamo na przysięgę” i wywołany na żądanie publiczności, Jerzy Lewicki ze wzruszającą pieśnią o matce. Chórom akompaniował Krzysztof Subocz. Młodzi śpiewali „starszakom”, „starszacy” młodym, a wszystkiemu dodawała ducha żywo reagująca publiczność, której serca skradł najmłodszy uczestnik, Mateusz Basiukiewicz, brawurowo wykonując „Marsz Pierwszej Kadrowej”.
Pomysłodawczyni wydarzenia, Grażyna Chrzanowska, podobnie jak prowadząca trzy zespoły Jola Wójcik-Oszmaniec, były niestety, ze względów zdrowotnych, obecne na koncercie jedynie myślami. Koncert prowadził Wojciech Czaplewski, odznaczony Honorową Odznaką Związku Sybiraków. Zadanie dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg.
Będzie co wspominać, w czym pomoże album live wydany przez „Echo” Darka Szmidta, na którym utrwalono to wydarzenie. Aż ciśnie się na usta pytanie o kolejne takie koncerty...
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn