×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W miniony weekend w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Polski w Tańcach Standardowych Federacji Tańca Sportowego. W tym roku aż 11 par reprezentujących Klub Tańca Sportowego AMBER Kołobrzeg uzyskało kwalifikację i wystartowało w tej najważniejszej imprezie w kraju. Największy sukces odniosła para Kacper Greczyński i Natalia Dąbrowska, która w kategorii Młodzież (16-18 lat) wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzów Polski.


Tym samym kołobrzescy tancerze uzyskali nominację do udziału w Mistrzostwach Świata i Europy, które odbędą się na jesieni br. To pierwszy mistrzowski tytuł w historii klubu, który ma już na swoim koncie wiele medali Mistrzostw Polski ale ten najważniejszy złoty krążek udało się zdobyć właśnie teraz w Elblągu.
Pozostałe pary pomimo braku miejsc na podium zaprezentowały się również dobrze placując się wysoko w tabeli wyników.
W wyższej kategorii wiekowej Młodzieży Starszej (16-20 lat) w finale znalazły się dwie pary. 6 miejsce zajęli Aleksander Grieger i Hanna Maciejewska, natomiast 5 miejsce przypadło Kacprowi Greczyńskiemu i Natalii Dąbrowskiej. Troszkę szczęścia zabrakło parom, które uzyskały miejsca tuż za finałem. Marcin Kleist i Julia Bień wytańczyli 7 miejsce w kategorii Par Dorosłych (pow. 18 lat), Piotr Skrzypczak i Alicja Antos wytańczyli również 7 miejsce w kategorii Juniorów (12-15 lat) a 8 miejsce przypadło Dawidowi Kurzawie i Kamilli Anuszkiewicz w kategorii Młodzież Starsza (16-20 lat) Trenerem zawodników AMBER  jest Adam Król, który nie kryje dumy ze swoich podopiecznych. Teraz po krótkim świętowaniu sukcesów, tancerze przygotowywać się będą do kolejnych Mistrzostw Polski, tym razem w Tańcach Latynoamerykańskich, które odbędą się za dwa tygodnie w Sierpcu.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn