×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Po sukcesie koncertu Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej w bazylice, przed nami kolejny występ utalentowanych muzyków, tym razem w sali RCK-a. Bilety są już w sprzedaży. Sala mieści 260 miejsc, więc trzeba się spieszyć, bo biletów może zabraknąć. Muzycy zapraszają na wyjątkowy koncert. Wykonane zostanie dzieło, przebój muzyki klasycznej - „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego. W roli solisty wystąpi Adam Vogelsinger. 
 
 
Le Quattro Stagioni – cykl czterech koncertów skrzypcowych, jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł włoskiego kompozytora epoki baroku – Antonio Vivaldiego. Każdy z koncertów posiada formę trzyczęściową. Warto zwrócić uwagę na wielopoziomową funkcję pojęcia wirtuozerii. Gamy, pasaże, tryle nie są jedynie popisem solisty, ale mają za zadanie przenieść słuchaczy w świat dźwiękowych obrazów. Bez problemu usłyszą Państwo odgłosy burzy, czy też ptasie trele realizowane w partii skrzypiec.
 
Adam Vogelsinger
Ur. 24 sierpnia 1974 r. w Koszalinie – skrzypek, altowiolista i aranżer. Zaczął uczyć się grać na skrzypcach w wieku 7 lat pod kierunkiem Małgorzaty Kobierskiej w Koszalinie. w 1993 roku ukończył Szkołę Talentów w Poznaniu w klasie Prof. Jadwigi Kaliszewskiej, gdzie stał się abiturientem. W latach 1993 – 97 studiował skrzypce na Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem prof. Bartosza Bryły. Po ukończeniu studiów wyjechał do Austrii by studiować altówkę w Grazu (pod kierunkiem prof. Matthiasa Maurera) i Wiedniu (pod kierunkiem prof. Ilse Wincor do 2006 roku). W 2005 roku podejmuje pracę w Filharmonii Koszalińskiej w charakterze muzyka I skrzypiec, gdzie pracuje do chwili obecnej. Jest laureatem rozlicznych konkursów muzycznych (m. in. II miejsce w Makroregionalnym Konkursie Skrzypcowym w Poznaniu 1993 roku ). Występował na wszystkich kontynentach, z orkiestrą Wiener Kammerorchester (z którą współpracuje od 2004 roku) zwiedził cały świat m. in. Argentynę, Brazylię, i Daleki Wschód. Jest też cenionym aranżerem, w 2012 razem z kompozytorem i pianistą Maciejem Osadą – Sobczyńskim stworzył aranżacje dla grupy VOX, która wystąpiła z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej.
 
 
Antonina Pola Banaś
Kołobrzeżanka, absolwentka dyrygentury symfoniczno-operowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Posiada także dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia kierunku instrumentalnego w specjalności gry na skrzypcach w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W latach 2016 – 2018 była związana z Operą na Zamku w Szczecinie jako asystent dyrygenta. W tym czasie brała udział w przygotowaniu premier, między innymi Cosi fan tutte Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Jacka Papisa, Crazy for You Georga i Iry Gershwinów w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Współpracowała także z Warszawską Operą Kameralną jako asystent maestro Jose Marii Florencio. W październiku 2018 roku brała udział w przygotowaniach do światowej prapremiery opery Guru, jako asystent dyrygenta – kompozytora Laurenta Petitgirarda. Jeszcze jako studentka brała udział w Tournee orkiestry Akademii Muzycznej w Gdańsku po Chińskiej Republice Ludowej, jako asystent dyrygenta – prof. Zygmunta Rycherta oraz jako skrzypaczka (prowadząca drugich skrzypiec) dyrygowała na kilkunastu koncertach m. in w Dezhou, Zhuji, Jinhua, Ningbo, Tongling, Huangshan, Wenling, Luqiao, Hangzhou, Huangshi). W czasie studiów miała szansę doskonalić swój warszatat w klasie profesora Jerzego Salwarowskiego, profesora Zygmunta Rycherta, profesora Kaia Bumanna. Rozwijała swoją pasję biorąc udział w kursach dyrygenckich prowadzonych przez Vladimira Kiradijeva, Jacka Kaspszyka, Jose Marię Florencio. Współpracowała z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Polską Orkiestrą Kameralną Sopot, Capellą Bydgostiensis, Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie.
 
 
 
Koncert "Cztery Pory Roku" - 19 maja 2019
Godzina 20.00
cena biletu – 30 złotych
Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu


zdjęcia:  Agnieszka Orsa/Prestiż Magazyn Koszaliński


Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn