×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej na wieczór autorski poety, autora piosenek, fotografika i podróżnika z zamiłowania. Krzysztof Cezary Buszman publikuje swoje wiersze w formie tomów poetyckich i płyt CD. W 2014 i 2017r. ukazały się płyty z wierszami, czytanymi przez wybitnych aktorów polskich: „Stare Powązki – strofy o przemijaniu” oraz „Podróż z Aniołem Stróżem”.


 
 
Jego poezja jest inspiracją dla wielu twórców, do wielu tekstów powstały piękne kompozycje muzyczne m.in.: Włodzimierza Korcza, Zbigniewa Łapińskiego, Włodzimierza Nahornego, Jerzego Satanowskiego.
 
Krzysztof Cezary Buszman jest też autorem Hymnu Kanonizacyjnego dla Jana Pawła II „Santo Subito” w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej z muzyką Bogdana Kierejszy.
 
„Wiersze Buszmana przywracają wiarę w nośność metaforycznych form poezji, w której wrażliwość na słowo łączy się z oryginalnością metafory i trafnością puenty” (Profesor Jerzy Bralczyk – Warszawa 16.11.2017r.)


Krzysztof Cezary Buszman – wieczór autorski
10 maja 2019 r., godz. 18.00
Biblioteka, ul. J. Frankowskiego 3 . Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook