×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Podróż z Aniołem Stróżem - to myśl przewodnia wieczoru z Krzysztofem Cezarym Buszmanem. Spotkanie  pokazało, że w Kołobrzegu poeta ma wielu wielbicieli. Biblioteczna sala klubowa była wypełniona. Autor swoją recytacją oraz interpretacją wierszy dostarczył odbiorcom wielu emocji i wzruszeń, były również łzy.


Uczestnicy często wypowiadali słowa: piękne, głębokie... Spotkanie miało miejsce w Bibliotece Miejskiej 10 maja 2019 r.


Krzysztof Cezary Buszman urodził się 17 lipca 1967 roku w Gdańsku.
Poeta, autor piosenek; fotografik i podróżnik Dzieciństwo i młodość spędził w Gdyni. Promotorką poety była Agnieszka Osiecka, która w 1996 roku napisała: "Mnie się najbardziej podobały te strofy, w których autor operuje swoistą grą słów". W 1997 roku poeta wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie trzy lata później w Londynie powołał do życia Agencję Promocji Kultury Polskiej. W 2001 roku autor został przyjęty do Union of Polish Writers Abroad- Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie z siedzibą w Londynie, by już w następnym roku zasiąść w jego zarządzie.
Po wieczorach autorskich Krzysztofa Cezarego Buszmana w Londynie pojawiło się szereg znakomitych recenzji z których wystarczy przytoczyć jedną: "Przed laty tworzyli na emigracji Kazimierz Wierzyński i Marian Hemar. Po latach pustka po nich została wypełniona". 
( Dziennik Polski, Londyn 29.11.2002 rok –Z. Dąbrowski).
Jego twórczość zyskała duże uznanie zarówno polonijnych elit intelektualnych, jak i szerokiego grona miłośników poezji, a wiersze poety ukazywały się cyklicznie w Coolturze - Tygodniku Polskim w UK. W 2001 roku przed poetą otworzyły również przychylne podwoje Association Polonaise des Auteurs, Journalistes et Traducteurs en Europe - Polskie Stowarzyszenie Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie z siedzibą w Paryżu. W 2002 roku poeta został przyjęty do Stowarzyszenia Autorów ZAIKS i w tym samym czasie szereg jego wierszy znalazło uznanie wybitnych kompozytorów. W 2005 roku autor niniejszego zbioru wrócił do kraju, gdzie wkrótce wstąpił do Stowarzyszenia Autorów Polskich. Od tamtego czasu poeta przemierza dziesiątki miast z wieczorami autorskimi. Jako instruktor warsztatów literackich bierze czynny udział w programie "Profilaktyka a Ty", który to program skupia już setki tysięcy młodych ludzi chcących działać na rzecz drugiego człowieka.
Twórczość poety wskrzeszająca najlepsze tradycje polskiej poezji klasycznej, stała się przedmiotem prac maturalnych i dyplomowych.
Więcej o autorze: http://buszman.com
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook