Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 została zakończona z dniem 13 marca 2020 roku - taką informację przekazało Starostwo Powiatowe. Zgodnie z obwieszczeniem wojewody, na obszarze województwa zachodniopomorskiego była ona prowadzona od dnia 3 lutego i miała się zakończyć do dnia 30 kwietnia bieżącego roku.

Zakończenie kwalifikacji wojskowej jest związane z ryzykiem zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19. Jest to działanie profilaktyczne, zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa. Rozporządzenie przewiduje, że dziś (13 marca br.) zakończą działanie powiatowe komisje lekarskie kwalifikacji wojskowej na terenie całego kraju.

Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. NIE MAJĄ już tego obowiązku. Wezwania te tracą ważność. Szacuje się, że w okresie od 2 lutego br. do chwili obecnej (12 marca br.) powiatowe komisje lekarskie wydały orzeczenia lekarskie dla około 35-40 proc. osób zobowiązanych do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Natomiast pozostałe osoby zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej w 2021 roku - podaje serwis gov.pl

 

Foto: gov.pl

 

 

Komentarze  
+3 # Marta 2020-03-14 06:21
Dziękuję za to info.Syn miał się stawić w poniedziałek i nie wiedzieliśmy co robić w zaistniałej sytuacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # do - Marta 2020-03-14 15:29
Jak to dobrze , że PiS tworzy te Polskie Wojsko - choć ruska agentura nie ma powodów do zadowolenia , totalna opozycja też się wścieka !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn