W wielu miastach w Polsce, stawiane są specjalne domki dla zwierząt wolno żyjących - przede wszystkim kotów. W Kołobrzegu, takie domki znajdują się m.in. przy ulicy Czarnieckiego. Jednak nie wszystkim mieszkańcom się to podoba.

Na początku marca jedna z mieszkanek Kołobrzegu poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że Wspólnota Mieszkaniowa przy ulicy Czarnieckiego 2 zlikwidowała domki dla kotów. Część mieszkańców zgłosiła, że im przeszkadzają.

Pomiędzy karmicielkami społecznymi a Zarządem Wspólnoty powstał konflikt. W końcu jednak udało się dojść do porozumienia. Domki zostaną przeniesione kilka metrów dalej.

Wanda Władzińska przypomina, że karmicielki społeczne robią to do czego ustawa o ochronie zwierząt zobowiązuje zarządców danego terenu. Koty to zwierzęta wolno żyjące, stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu.

Fundacja Ogon do Góry wspomaga karmicielki społeczne i zapewnia, że na terenie miasta jest coraz mniej chorych kotów.

Nadzieją dla wolno żyjących zwierząt jest pomoc dobrych ludzi, a takiej nigdy za dużo. Po więcej informacji lub w celu wsparcia akcji organizowanych przez Fundację, można się zgłaszać przez stronę Fundacji „Ogon do Góry” na Facebooku, a także pod numerem telefonu 724 518 022. 

 

Więcej na ten temat już wkrótce w materiale wideo.

Komentarze  
+19 # Ola 2020-03-16 19:51
"Żenada a nie fundacja... Chamstwo i za każdym razem zero pomocy... Kompletne dno. Koło fundacji to ,to nawet nie stało..."
Fundacje z takimi opiniami dostają dofinansowania?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-15 # Madzia 2020-03-17 09:24
Co ty za bzdury opowiadasz czlowieku, chyba ci sie cos pomylilo, ta fundacja jest super, nigdy nie odmowili mi pomocy zawsze po nich dzwonilam w jakiej kolwiek sytuacji i nigdy nie odmowili mi pomocy.. Dzialaja na 100% daja cale swoje serce w to co robia. Maja na glowie mnostwo zwierzakow a i tak proboja dalej kolejne przygarniac a nie ma gdzie juz. Daja domy tymczasowe, czego ci jeszcze potrzeba? Zapewne siedzisz na fotelu i tylko wybrzydzasz a sama nic nie zrobisz, nawet zlotowki nie wydasz na pomoc zwierzakom!.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+23 # Ed 2020-03-16 20:19
Skandalem jest dokarmianie kotów na owczym bagnie, obok ścieżki rowerowej. Miłośnikom kotów obojętny jest los tysięcy ptaków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Fundator 2020-03-18 18:19
Oddam rower za kota.Kot polski, a rower poniemiecki! Koty to dobro POnadnarodowe!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # do Fundator 2020-03-19 19:13
Lubię koty , w razie biedy , to jest duża porcja białka .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn