500 tys. zł otrzyma z budżetu województwa Regionalny Szpital w Kołobrzegu. Fundusze przeznaczone zostaną na remont Oddziału Psychiatrii i Oddziału Kardiologii. We wtorek, 17 marca 2020 roku dyrektor Małgorzacie Grubeckiej umowę wsparcia przekazała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Regionalny Szpital w Kołobrzegu to oprócz placówek ze Szczecina i Koszalina ta jednostka ochrony zdrowia, która skorzysta z marszałkowskiego dofinansowania. Decyzję o przyznaniu dotacji podjął Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przychylając się do wniosku złożonego przez dyrekcję szpitala, która wskazała na potrzebę przeprowadzenia inwestycji w lecznicy. Wsparcie musi zostać wykorzystane w bieżącym roku.

Samorząd województwa od lat finansowo wspiera swoje szpitale, aby inwestowały w najlepszą infrastrukturę i w najwyższej klasy sprzęt. Wszystko po to, by doświadczona kadra medyczna mogła nieść pomoc pacjentom jeszcze skuteczniej – mówiła członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Do placówki w Kołobrzegu trafi wsparcie w wysokości pół mln zł.

Środki pomogą jednostce w przebudowie i wyposażeniu Oddziału Psychiatrii i Oddziału Kardiologii – powiedziała dyrektor kołobrzeskiej lecznicy Małgorzata Grubecka.

Prace w szpitalu, które kosztować będą w sumie 570 tys. zł, obejmą m.in.: wymianę drzwi wejściowych, wydzielenie strefy dla odwiedzających czy utworzenie sali zabiegowej na czwartym piętrze budynku.

Komentarze  
+12 # Babuszka 2020-03-18 08:04
Niezwykle potrzebne będą te oddziały dla tych, którzy przetrwają walkę z Corona wirusem - poranione dusze , skołatane serca...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # Klątwa staruszka 2020-03-18 08:38
przez jeden cukierek pastuchów próżnych nacji może przesądzić o bycie całej cywilizacji !!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # Doktor 2020-03-18 09:23
Dobry czas na zwalczanie wirusów i ich nosicieli , gnębicieli , wszelakiej zarazy .
Skuteczny tylko wtedy będzie gdy szybko
w broń dozbroić naród i wszelkie rachunki wyrównane będą a śladu po zarazie nie będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Pacjent 2020-03-19 19:52
Szpitale zarządzane przez was , są bardzo zaniedbane i biedne !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn