Dzisiaj obchodzimy 75. rocznicę walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z morzem w marcu 1945 roku.  Z tej okazji delegacja Muzeum Oręża Polskiego złożyła kwiaty na Cmentarzu Wojennym.

Zgodnie z zaleceniami wojewody i decyzjami rządu, trwa zakaz organizowania imprez masowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Sytuacja jest nietypowa i trudna, ale to nie jest powód żeby zapominać o tak ważnej dla nas rocznicy, mówi Aleksander Ostasz. Dzisiaj na Cmentarzu Wojennym trzyosobowa delegacja kołobrzeskiego muzeum złożyła kwiaty i oddała hołd poległym żołnierzom.

Z okazji 75. rocznicy walk o Kołobrzeg już po raz kolejny w naszym mieście miała się odbyć inscenizacja historyczna Bój o Kołobrzeg. Byłaby to największa rekonstrukcja w naszym kraju. Wydarzenie zostało jednak przeniesione na inny termin, najprawdopodobniej październik.

 

Komentarze  
+5 # Chwała Bohaterom 2020-03-19 20:03
Większość tych żołnierzy to chłopaki z Kresów Wschodnich , którym nie było pisane dotrzeć do Armii Andersa .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn