Mimo ograniczeń w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu, wyłączających bezpośrednią obsługę interesantów, urząd cały czas pozostaje do dyspozycji pod telefonem. Jednocześnie starosta apeluje do stosowania się do zasad kwarantanny.

W starostwie obowiązuje 24-godzinny dyżur. Jesteśmy cały czas do dyspozycji, informuje Tomasz Tamborski.

Ograniczona również została działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Pomoc będzie udzielana przez telefon oraz drogą mailową.

Odwołano także Sesję Rady Powiatu. Jak mówi starosta, uchwały, które miały być procedowane mogą poczekać.

Podczas wczorajszej audycji Rozmowy z Widokiem na Powiat jeden z mieszkańców poruszył temat młodzieży, która według niego kwarantannę traktuje jak wakacje. Dlaczego młodzi zamiast siedzieć w domu latają po mieście? Zapytał.

Starosta apeluje przede wszystkim o odpowiedzialność.

Wiele osób powracających zza granicy musi się poddać kwarantannie. Nie jest jednak możliwe aby każdą z tych osób dało się codziennie kontrolować, mówi Tomasz Tamborski.

Pamiętajmy, kwarantanna to nie są wakacje. To jest czas, który powinniśmy spędzić w domu. W ten sposób możemy znacznie przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Więcej na ten temat już wkrótce w materiale wideo.

Komentarze  
+17 # zenia 2020-03-19 17:29
A targowisko ?

Wczoraj Pan Starosta zobowiązał się do przedstawienia sprawy zamknięcia targowiska na posiedzeniu Sztabu Kryzysowego.I co?

Zapomniał o tej sprawie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # do - zenia 2020-03-19 17:55
Pewnie nie zapomniał , ale to jest taka "ciężka sprawa" , tych na górze też to przerasta i nie dzwonią co robić !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn