Od dnia 20 marca w całej Polsce obowiązuje stan epidemii. W Gminie Kołobrzeg nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem COVID-19. Na kwarantannie przebywają 42 osoby.

Kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Nakłada się ją na 14 dni. W czasie kwarantanny nie wolno opuszczać wybranego miejsca. W przypadku nieprzestrzegania zasad kwarantanny grozi mandat karny w wysokości 30 tysięcy złotych.

Przypominamy, że trzeba zachować ostrożność i podejmować działania prewencyjne. Bardzo ważne jest mycie rąk. Należy myć je gorącą wodą i mydłem- często, bardzo dokładnie, przez co najmniej 30 sekund. Kichając lub kaszląc trzeba zasłonić twarz zgiętym ramieniem lub chusteczką jednorazową, którą trzeba potem wyrzucić, a następnie umyć ręce. Powinno też unikać się dotykania okolic oczu, nosa i ust. Ważnym zaleceniem, o którym trzeba pamiętać jest unikanie przebywania w dużych skupiskach ludzi. Przy kontakcie z kimś powinniśmy zachować odległość 1,5 do dwóch 2 m.

Urząd Gminy Kołobrzeg przestrzegając tych zaleceń działa w trybie pracy zdalnej, a w Urzędzie pracują dyżurni wyznaczeni Zarządzeniem Wójta.

Zachęcamy do załatwiania, w miarę możliwości, spraw telefonicznie, za pomocą środków komunikacji elektronicznej: ePUAP oraz e-mail, bądź przesyłanie dokumentów pocztą tradycyjną. Ważne dokumenty można składać też w urnie znajdującej się w wejściu do Urzędu Gminy Kołobrzeg.

Przydatne numery telefonów:

- Telefoniczna Informacja Pacjenta NFZ - 800 190 590;

- Sekretariat Gminy Kołobrzeg- 94 35 30 420;

- Gmina Kołobrzeg- dyżur- 94 35 24 848;

- Gmina Kołobrzeg, Zarządzanie Kryzysowe:

- Iwona Pańtak- 796 917 768

- Krzysztof Lewandowski (OSP) - 662 183 757

- Zbigniew Kałdus (OSP) - 503 683 840

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Teresa Biereśniewicz- 603 532 434.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn