Jacek Kawałek, nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu, wspólnie z Politechniką Koszalińską drukuje specjalne maski dla szpitali.

W związku z tym zwraca się z prośbą do czytelników:

- Potrzebujemy przezroczystej foli PET 0,5mm i jakieś gumki albo opaski na rzepy ok 1cm szerokości - do zaczepienia na głowie - pisze na profilu społecznościowym.

Wzór maski jest zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia Czech.

- Jakby ktoś miał kogoś kto mógłby nam w tym pomóc to proszę o kontakt - j.kawalek@2lo.pl

Maski przekazał Zarządzaniu Kryzysowemu Gminy Kołobrzeg wiceprzewodniczący Rady Gminy Tomasz Królikowski. Zostały one wydrukowane przez Centrum Druku 3D Politechniki Koszalińskiej. Są zabezpieczeniem dla ludzi, którzy mają styczność z innymi osobami w ramach pracy lub wolontariatu. Zostaną one przekazane osobom, które współpracują teraz z Gminą Kołobrzeg oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, poprzez np. rozwożenie paczek z jedzeniem. Do takich grup zaliczają się m.in. strażacy OSP z Gminy Kołobrzeg.

Komentarze  
+6 # ObiektywnymOkiem 2020-03-28 09:16
Jak widać w Polsce nie umarła jeszcze społeczna solidarność i ludzie potrafią się zjednoczyć i działać na rzecz uratowania wielu ludzkich istnień! Świetna inicjatywa! Ogromne wyrazu szacunku dla wszystkich osób zaangażowanych w tą szczytną akcję! Brawo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn