Do dnia dzisiejszego na terenie powiatu kołobrzeskiego odnotowano 6 przypadków naruszenia zasad kwarantanny, polegających na opuszczeniu miejsca przebywania. W każdym przypadku Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu skierowała do Sądu Rejonowego wnioski o ukaranie tych osób.

Obecnie na terenie powiatu kołobrzeskiego kwarantannie poddanych jest 525 osób, które wróciły do kraju z zagranicy i 141 osób decyzją sanepidu.

W związku z tym, policjanci apelują:

Postaraj się aby ta kwarantanna nie była najdroższą w Twoim życiu. Kwarantanna nie jest zbyt przyjemna, a na pewno nie lubiana. Jeśli pozostajesz w kwarantannie, postaraj się to zrozumieć i uszanuj to. Nie jest to fajne ale patrząc na całość jest to najmniejsza cena za nasze bezpieczeństwo.

Przypominamy: W trakcie odbywanie kwarantanny nie można wychodzić z miejsca przebywania. Wykluczone są spacery,wyjścia do sklepów itp. Osoby, które łamią nakaz kwarantanny zagrażają przede wszystkim innym. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej do 30 tys. zł na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają.

Komentarze  
+25 # papkin 2020-03-29 20:33
Czy w tych 6 przypadkach jest osoba szefa sztabu kryzysowego czy zostały jego dwa przypadki zamiecione pod dywan . ????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-11 # Ona 2020-03-29 20:38
Jeżeli wiesz o takich przypadkach to trzeba było zgłosić na Policję, a w tym momencie jest to pomówienie, które może drogo kosztować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+22 # Balbina 2020-03-29 22:05
Jeżeli nie przeszczegą kwarantanny powinno się ich zamykać na klucz w izolatkach .Przez takich idiotów będziemy mieli to co Włochy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+19 # Jeti 2020-03-30 00:42
Czy któryś z członków zarządu powiatu był ostatnio zagranicą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # ObiektywnymOkiem 2020-03-30 11:34
Przez takich właśnie ludzi z barakiem wyobraźni i nie umiejących myśleć o zdrowiu i bezpieczeństwie innych scenariusz z Włoch może i u nas być! Powinni być ukarani wysokimi mandatami oraz po usystematyzowani się sytuacji skierowani na prace interwencyjne na terenie miasta! Ludzie nie lekceważcie powagi sytuacji w jakiej znalazł się świat, nasz kraj i nasza mała ojczyzna jaką jest Kołobrzeg!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn