400 tys. zł z trafi do czterech organizacji pozarządowych na zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą w sezonie letnim. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał umowy na dofinansowanie utrzymania gotowości i prowadzenia działań ratownictwa wodnego na Pomorzu Zachodnim.

- Tegoroczny sezon letni, z uwagi na epidemię, z pewnością będzie różnił się od dotychczasowych, wciąż jednak najważniejsze będzie bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

W ramach programu „Zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych województwa zachodniopomorskiego 2020”, dofinansowanie w tym roku otrzymają:

- Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie – 241 tys. zł;

- Środkowopomorskie Regionalne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Koszalinie – 64.500 tys. zł;

- Ochotnicza Straż Pożarna w Bielkowie – 33.500 tys. zł;

- Akademia Ratownictwa w Kołobrzegu – 61 tys. zł.

WOPR Województwa Zachodniopomorskiego będzie prowadził Wojewódzkie Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego. Zakupi m.in. kamerę termowizyjną do drona, łódź ratowniczą oraz silnik do łodzi ratowniczej IRB.

Środkowopomorski WOPR zorganizuje Regionalne Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego dla jeziora Jamno. Będzie powadził działania ratownicze na kąpieliskach powiatu koszalińskiego oraz utrzymywał w gotowości sprzęt do ratownictwa wodnego. Zakupi łódź ratowniczą z wyposażeniem.

OSP w Bielkowie zorganizuje Regionalne Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego dla jeziora Miedwie. Zakupi wyposażenie do łodzi ratowniczej.

Akademia Ratownictwa z Kołobrzegu utworzy Regionalne Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Kołobrzegu i będzie powadziła działania ratownicze na kąpieliskach powiatu kołobrzeskiego. Kupi m.in. łódź ratowniczą z silnikiem i deskę ratowniczą.

W tym roku, ze względu na utrzymujący się stan epidemii, nie przewiduje się dofinansowania i organizacji szkoleń specjalistycznych dla ratowników wodnych oraz zajęć profilaktyczno - szkoleniowych na kąpieliskach. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn