Radni Komisji Rewizyjnej kontrolowali procedury rekrutacji pracowników w Urzędzie Miasta w ubiegłym roku. I uznali że należałoby bardziej promować zatrudnienie, podnosić pensje i szkolić pracujących pod presją urzędników.

 

 

Maciej Bejnarowicz i Kamil Barwinek z Komisji Rewizyjnej przeprowadzili kontrolę w Urzędzie Miasta dotyczącą rekrutacji urzędników. W sumie w 2019 roku przeprowadzono 25 konkursów. Aż 13 z nich nie rozstrzygnięto.

Małe zainteresowanie pracą w Urzędzie Miasta może być spowodowane niedostateczną informacją o naborze uważa Maciek Bejnarowicz. I proponuje by promować zatrudnienie np. w mediach społecznościowych. Radni uznali też, że należy zacieśnić współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy. I uczyć urzędników jak radzić sobie ze stresem. Radni, choć nie wszyscy uznali, że należy systematycznie podnosić pensje urzędnikom. 

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Maciej Bejnarowicz zarzucił upolitycznienie naborów na stanowiska urzędnicze.

 
Komentarze  
+27 # Jadzia 2020-05-19 17:20
W urzędach pracownikom płaci się za pracę . Jaka praca taka płaca, więcej pracy więcej płacy . Zredukować do 50% i zrobić podwyżki . Tak jest w kapitaliżmie lecz tu twoży się zaplecze wyborcze to i tak wyglądać musi . A wiedza o pracy jest dziedziczona i jest przywilejem .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+22 # Bizancjum 2020-05-19 18:17
Kadra kierownicza stojąca na czele kołobrzeskiego magistratu wymaga głębokich reform personalnych . Nie można nagradzać drużyny , która jest tak mało wydolna dla tego miasta , a zarazem tak bardzo kosztowna dla jego mieszkańców . Niewykorzystany potencjał Kołobrzegu jest ogromny , a oni potrafią jedynie "wyprodukować" deficyt miasta na poziomie 70 mln. zł. Ale co gorsze, że nie potrafią zrobić nic sensownego dla polepszenia warunków życia Kołobrzeżan , jak im brakuje pieniędzy na wypłaty , to zawsze sięgają do kieszeni mieszkańców serwując drakońskie podwyżki - to nie są standardy odpowiedzialnych gospodarzy działających dla wspólnego dobra , to są standardy i zachowania żerujących na groszu publicznym grupy cwaniaków i kolesi .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-11 # MSWIA 2020-05-19 19:36
Maciej Bejnarowicz mówiący o upolitycznieniu konkursów brzmi komicznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-9 # zenek 2020-05-19 20:20
Cytuję MSWIA:
Maciej Bejnarowicz mówiący o upolitycznieniu konkursów brzmi komicznie.

Reszta radnych pis nie lepsza. I Jacek specjalista od czegoś tam w pżb.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # Marta 2020-05-20 09:46
W Kołobrzegu PRL się jeszcze nie skończył. UM Kołobrzeg = PRL II
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # pensje i podwyżki 2020-05-21 11:56
Urzędnik nie powinien brać pensji za przychód, enie do pracy, podwyżka powinna być uzależniona od wyników osiąganych na danym stanowisku pracy. A najlepiej byłoby gdyby podwyżki przyznawane były na wniosek pracownika - po złożeniu wniosku pracownik dostawałby zadanie do samodzielnego wykonania, to jakby się z niego wywiązał warunkowałoby przyznanie podwyżki. Taki sposób gratyfikacji powodowałby podnoszenie kompetencji urzędnika. W przeciwnym wypadku pensja winna być rewaloryzowana o wartość inflacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn