Na Bulwarze Marynarzy Okrętów Pogranicza w Kołobrzegu została podpisana umowa na realizację zadania pt. „Walka z kłusownictwem - wsparcie działań Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kołobrzeskiego”.

 

Rada Powiatu w Kołobrzegu uchwałą nr X/57/2019 z dnia 24 września 2019 roku powołała Społeczną Straż Rybacką Powiatu Kołobrzeskiego. Celem utworzenia Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kołobrzeskiego jest przeciwdziałanie zagrożeniu zjawiskami kłusownictwa rybackiego, szczególnie podczas tarła, dewastacji środowiska naturalnego, zanieczyszczenia cieków wodnych oraz ich brzegów. Obszarem działania straży będą wszystkie powierzchniowe wody śródlądowe na terenie Powiatu Kołobrzeskiego.

W związku z powołaniem Społecznej Straży Rybackiej Powiat Kołobrzeski złożył wniosek o dofinansowanie do Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta” w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4. „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze".

Po weryfikacji wniosku Powiat Kołobrzeski uzyskał dofinansowanie na realizację zadania pt. „Walka z kłusownictwem - wsparcie działań Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kołobrzeskiego”. Celem realizacji zadania będzie ograniczenie zjawiska kłusownictwa zlokalizowanego na rzece Parsęcie i jej dopływach przez działania podejmowane przez Społeczną Straż Rybacką Powiatu Kołobrzeskiego dzięki doposażeniu jej w samochód oraz inny niezbędny sprzęt. W ramach umowy zostanie zakupione: samochód o napędzie 4x4, łódź wraz z osprzętem i przyczepą podłodziową, garaż dwustanowiskowy, bezzałogowy statek powietrzny (dron) wraz z kamerą termowizyjną, kursy pilotowania UAVO BVLOS, odzież ochronna oraz sprzęt niezbędny do realizacji bieżącej działalności: latarki, lornetki i fotopułapki.

Umowę o dofinansowanie podpisali Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, reprezentująca Województwo Zachodniopomorskie oraz Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski i Członek Zarządu Powiatu Mirosław Tessikowski, reprezentujący Powiat Kołobrzeski.

Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 254 134,49 złotych, z czego 85% finansowane jest ze środków Województwa Zachodniopomorskiego, a 15% wynosi wkład własny Powiatu Kołobrzeskiego. Realizacja umowy zaplanowana jest do końca września 2020 roku.

 

Komentarze  
+17 # Lidia 2020-05-22 19:13
Najgorszym zagrożeniem to jest oczyszczalnia ścieków , niekontrolowane wycieki i miejskie rynsztoki .
A po składzie zainteresowanych to raczej tęsknota do inwigilacji , represjonowania ,
szykanowania , prześladowania totalitarnego .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Kołobrzeżanin 2020-05-24 11:15
Są pieniądze na walkę z kłusownictwem - a na testy koronawirusowe w szpitalu to nie ma !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn