W październiku powinny się odbyć wybory do rad osiedlowych. Czy się odbędą? Nie wiadomo, bo radni zastanawiają się nad likwidacją tych jednostek. 

 

Rady osiedlowe to jednostki pomocnicze gmin. W Kołobrzegu jest ich 9, tyle ile osiedli. W piątek, podczas sesji radnym zostanie przedstawiony projekt uchwały w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w celu ich zlikwidowania. Od wielu lat co jakiś czas prowadzona jest na ten temat dyskusja. Utrzymanie rad kosztuje miasto 200 tys złotych rocznie, a ich funkcjonowanie często pozostawia wiele do życzenia. 

Jeżeli podczas piątkowej sesji radni miejscy zdecydują aby przeprowadzić konsultacje w sprawie likwidacji rad osiedlowych, to takie się odbędą i mieszkańcy będą mogli się w tej sprawie wypowiedzieć. Kolejnym krokiem może być uchwała na mocy której rady osiedlowe przestaną w Kołobrzegu funkcjonować.

 Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+18 # Rada 2020-05-27 19:51
Rada osiedla z siedzibą przy ul. Granicznej coś robi? Nigdy nie widziałam żadnych ogłoszeń w gablocie ich siedziby, nie znam ani 1 osoby z rady osiedla ani nikt z moich sąsiadów tez ich nie zna, nie wiem jakie mają sukcesy na swoim kącie. Podwórka np.Unii Lubelskiej są bardzo zaniedbane (oprócz zieleni ale o nią dba urząd miasta), stare chodniki przy sklepikach , połamane na kawałeczki chodniki , brak urządzeń tzw. siłowni pod chmurką jak mają w parku przy szkole TRM...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # josh 2020-05-28 08:01
Popieram, rady osiedla to martwy twor.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # Paulinka 2020-05-28 11:25
Wszystkie takie komunistyczne twory i etaty włącznie z biernymi , pasożytniczymi ,
ignorantami jakich tu wielu w urzędach , radach itp zredukować a w tedy będą pieniądze na dziury do których jak dziś koło Kaufladu wpadł staruszek na rowerze .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # haha 2020-05-28 13:28
Kończyć z tą fikcją. Kto w ogóle zna radnych osiedlowych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Podczelak 2020-05-29 15:01
Pewnie niedoszły doktor nauk wszelakich , przewodniczący rady osiedla Podczele od "zawsze" , od kiedy PO rządzi w Kołobrzegu Artur Dąbkowski -będzie szczególnie mocno niezadowolony !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn