17 czerwca 2020 – po okresie wstrzymania ruchu lotniczego, wystartowało pierwsze międzynarodowe połączenie z lotniska w Goleniowie.

 

Punktualnie o godzinie 10.30, po 40 minutowym postoju na płycie szczecińskiego lotniska, samolot linii lotniczej Wizz Air odleciał do Stavanger, inaugurując, po ponad trzymiesięcznej przerwie powrót międzynarodowych połączeń lotniczych.

Kolejnymi kierunkami, po Warszawie i Stavanger które wracają do Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów to: Oslo Torp – od 23 czerwca, Bergen – od 01 lipca, Londyn Stansted – od 02 lipca, Liverpool – od 02 lipca, Dublin – od 03 lipca, Kopenhaga (z linią lotniczą SAS) – od 17 sierpnia, Oslo Gardemoen – od 18 sierpnia, Kopenhaga (z linią lotniczą Norwegian) - od 22 sierpnia, Kraków – od 27 października.

Dodatkowo, 3 lipca trasę Szczecin – Lwów, z częstotliwością 2 x tygodniowo zainauguruje linia lotnicza Wizz Air.

Mamy nadzieję, że po okresie, trwającym ponad 2,5 miesiąca, sukcesywnie, wszystkie linie lotnicze oraz trasy działające przed Covid-19 powrócą na nasze lotnisko, pozwalając nam wrócić na ścieżkę wzrostu z tytułu ilości obsługiwanych pasażerów, a w roku 2021 obsłużyć ich ponad 600.000.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook