1 lipca rusza miejski program Odpracuj swój dług. Będą mogły z niego skorzystać osoby, które mają zaległości czynszowe za lokale komunalne. 

 

Już w lutym ubiegłego roku informowaliśmy o programie Odpracuj dług. Wówczas program był w przygotowaniu. Dzisiaj jest gotowy i rusza z początkiem nowego miesiąca. Jest on skierowany do tych mieszkańców, którzy mają długi za czynsz w lokalach socjalnych lub komunalnych.

Abu skorzystać z programu trzeba złożyć wniosek w UM lub w KTBS, ustalić termin i zakres prac które można wykonać, podpisać stosowne dokumenty. Po wykonaniu pracy dług zostanie zmniejszony. Za każdą przepracowaną godzinę o 20 złotych.

W wykonywaniu prac, które będą zlecane na ternie miasta pomóc może również rodzina, przyjaciele i znajomi. Niezbędne narzędzi i środki będą zapewnione.

 

W Kołobrzegu zadłużenie z tytułu zaległości czynszowych za mieszkania miejskie wynosi ponad 6 milionów złotych. Długi rekordzistów sięgają ponad 100 tysięcy.

odpraxcujdlug

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn