Po raz kolejny ostrzegamy osoby starsze przed oszustami, którzy usiłują wyłudzać pieniądze. Przestępcy dzwonią i podają się za członka rodziny w kłopotach. Wczoraj na terenie powiatu kołobrzeskiego odnotowano kolejne przypadki oszustw wobec seniorów. Na szczęście, w żadnym nikt nie został oszukany.

Przestępcy w swoich legendach podają się za „wnuczka”, „policjanta” lub „członka rodziny”. Ich celem są oszczędności osób starszych, które pod przykrywką różnych historii próbują pozyskać. Bardzo często dzięki świadomości seniorów, oszuści sami kończą rozmowę telefoniczną, nie osiągając zamierzonego celu. Wczoraj mieszkańcy powiatu odbierali telefony około godziny 12.00. Dzwoniący podawali się, za członka rodziny w kłopotach za granicą gdzie spowodowali wypadek i niezbędne są pieniądze na pomoc prawną.

SENIORZE! Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy ani nie przelewać pieniędzy na podane konta. Jeśli ktoś informuje nas o jakimś wydarzeniu w rodzinie, prosimy zadzwonić i potwierdzić taką informację. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować Policję.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn