Dzisiaj swoje święto obchodzą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Od piątku na kołobrzeskiej plaży dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów.

Sezon dla kołobrzeskich ratowników rozpoczął się bardzo pracowicie. Poza standardowymi przygotowaniami jak co roku - doszły nowe - związane z pandemią koronawirusa.

Ratownicy kierują apel do wszystkich plażowiczów, aby przestrzegali zasad, dotyczących przede wszystkim dystansu społecznego.

Przestrzegają także aby kąpać się tylko w miejscach strzeżonych.

Ratownicy zwracają się również do wypoczywających na plaży aby stwarzali ratownikom możliwość przejazdu kładem między parawanami czy ręcznikami tworząc tzw. korytarze życia.

Codziennie na plaży od 10 do 22 o bezpieczeństwo plażowiczów w Kołobrzegu dbają wyszkoleni ratownicy, czuwając na wieżach ratowniczych, w łodziach na morzu, oraz na lądzie w swoich pojazdach.

 

Komentarze  
+2 # Lidia 2020-06-29 15:16
Trzymamy kciuki :-) :roll: :zzz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn