Ma być milion złotych z podziałem na miasto i osiedla. Ten podział to najważniejsza zmiana w Budżecie Obywatelskim. Projekt uchwały jest już w rękach radnych. A propozycje, które wygrały w poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego w większości mają być zrealizowane do końca tego roku.

 

 

Nie rezygnujemy z BO, wręcz przeciwnie. Budżet o którym decydują mieszkańcy będzie realizowany. Ale tym razem prezydent proponuje by odejść od ubiegłorocznego podziału na projekty infrastrukturalne i społeczne. „Budżet podzieliliśmy na ogólnomiejski i osiedlowy” - mówi prezydent miasta A. Mieczkowska. Zgodnie z projektem uchwały kwota przeznaczona na budżet ogólnomiejski to 400 tysięcy złotych. 600 tys to pieniądze na projekty osiedlowe. Mieszkańcy będą głosować na projekt w budżecie ogólnomiejskim i na projekt osiedla, na którym mieszkają. 

Jeżeli na najbliższej sesji, 6 lipca radni przyjmą uchwałę to od końca sierpnia do 9 września będzie można zgłaszać projekty do BO. Głosowanie ma się odbywać od 23 października do 5 listopada. W grudniu poznamy zwycięskie projekty, w 2021 mogłyby one być realizowane.

Budżet Obywatelski cieszył się zawsze dużą popularnością. Ze względu na epidemię nie wszystkie zwycięskie  projekty z tych społecznych z ubiegłego roku będą zrealizowane w najbliższych miesiącach. Część jest planowana ale ich wykonanie zależy o sytuacji epidemiologicznej. Natomiast zrealizowane mają być wszystkie projekty (jest ich 6) z części infrastrukturalnej.

Celem Budżetu Obywatelskiego jest aktywizacja mieszkańców, motywacja do wspólnego działania i zachęcenie do dyskusji o potrzebach kołobrzeżan. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook