Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Kołobrzegu zatrzymali 30 i 36- latka, którym przedstawiono zarzut kradzieży rozbójniczej. Za czyn ten grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu w jednym ze sklepów spożywczych w Kołobrzegu doszło do kradzieży rozbójniczej. Dwóch mężczyzn weszło do sklepu, zabierając blisko 80 czekolad. Kiedy pracownik sklepu chciał ich zatrzymać, użyli wobec niego przemocy, szarpiąc i uderzając pięścią w twarz.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogli być sprawcami tego czynu. Byli to 30 i 36-latek z Kołobrzegu. Obaj notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie amatorom czekolady, zarzutu kradzieży rozbójniczej.

W toku prowadzonych czynności okazało się także, że jeden z mężczyzn ma do odbycia wyrok i najbliższych kilka miesięcy spędzi w areszcie. Prokurator rejonowy po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec 36- latka dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za to przestępstwo sprawcom może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn