Nowe miejsce do przesiadek w Grzybowie to 2 parkingi, prawie 40 miejsc postojowych i wiata przystankowa. Przy okazji poprawi się infrastruktura drogowa, jak i przybędzie udogodnień dla rowerzystów.

Inwestycja wspierana będzie eurofunduszami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. W poniedziałek, 3 sierpnia doszło do podpisania porozumienia o dofinansowaniu przedsięwzięcia. W Urzędzie Gminy w Kołobrzegu umowę parafowali członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska i wójt Włodzimierz Popiołek.

Grzybowo to szczególnie ważny w okresie wakacyjnym punkt na trasie do Kołobrzegu, stąd decyzja o stworzeniu centrum przesiadkowego z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja obejmuje budowę 2 parkingów z 39 miejscami dla samochodów osobowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych oraz montaż wiaty przystankowej. Ponadto powstanie ponad 50-metrowy odcinek drogi wewnętrznej, miejsce odpoczynku dla podróżnych, wiata na rowery, a także blisko 300 metrów nowej ścieżki dla cyklistów. Koszt inwestycji wyniesie prawie 1,3 mln zł. Gmina Kołobrzeg zaplanowała prace od lutego 2021 do czerwca 2022 roku. Nadmorski samorząd jest jeszcze przed ogłoszeniem przetargu na roboty budowlane.

Komentarze  
-4 # wc 2020-08-04 17:14
A wc darmowe też będą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # alu 2020-08-04 18:49
tylko w ktorym miejscu w Grzybowie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # halina 2020-08-04 21:25
Podatnik to docenia !
Operatywności od wójta powinni uczyć się figuranci i mizerni pozoranci jakich tu wielu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn