Za nami pierwsza połowa wakacji, a pogoda sprzyja plażowaniu i kąpielom. A to z kolei przyciąga do naszego miasta coraz więcej turystów.  Postanowiliśmy sprawdzić czy plażowicze stosują się do wszystkich zasad bezpieczeństwa.

W Kołobrzegu sezon w pełni.  Ratownicy starają się uświadamiać wszystkich plażowiczów o możliwych zagrożeniach i jak ich unikać. A jak plażowicze stosują się do zasad bezpieczeństwa w dobie pandemii? Z tym bywa różnie.

Plażowicze są regularnie informowani o zachowaniu środków ostrożności, nie tylko przez ratowników, ale także poprzez radiowęzeł. Na kołobrzeskiej plaży znajdują się specjalne punkty medyczne w formie namiotów.

Na plaży znajdują się także punkty do dezynfekcji rąk, z których plażowicze chętnie korzystają.

Ratownicy starają się także uświadamiać wszystkich plażowiczów o możliwych zagrożeniach związanych z kąpielą. A jak mówi Katarzyna Chmiel – z tym bywa rożnie - i podkreśla, że jednym z większych problemów są plażowicze którzy mimo wielu próśb i zakazów, nadal lubią robić sobie zdjęcia na falochronach.

Kolejnym problemem z jakim borykają się ratownicy jest kwestia opieki nad dziećmi. Wielu turystów przyjeżdża wypoczywać nad morze ze swoimi pociechami. Niestety bardzo często zdarzają się sytuacje, kiedy w chwilach nieuwagi opiekunowie wielokrotnie tracą z oczu swoje dzieci i dochodzi do zaginięć. 

Ratownicy apelują aby dbać nie tylko o siebie, ale także o samych ratowników.

Codziennie na plaży od 10 do 22 O bezpieczeństwo plażowiczów w Kołobrzegu dbają wyszkoleni ratownicy, czuwając na wieżach ratowniczych, w łodziach na morzu, oraz na lądzie w swoich pojazdach. Więcej na temat bezpieczeństwa na plaży w programie po wydarzeniach dnia.

 

Komentarze  
+2 # reks 2020-08-05 06:27
wielkie podziękowania za Waszą służbę,brawo dla WOPR
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn