W Kołobrzegu trwa szczyt sezonu. Do naszego miasta przyjeżdża coraz więcej turystów. W związku z tym kołobrzeski sanepid wzmożył kontrole. Jak informuje sytuacja epidemiczna w powiecie kołobrzeskim jest stabilna. 

Sanepid obecnie prowadzi wzmożone kontrole podmiotów prowadzących działalność związana z obsługą ruchu turystycznego w zakresie przestrzegania przepisów sanitarnych i stosowania wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Kontrole przeprowadzane są wspólnie z Policją i Strażą Miejską. Niezależnie od przeprowadzanych kontroli prowadzona jest działalność oświatowo-promocyjna propagująca prozdrowotne zachowania, w tym internetowa w mediach społecznościowych. W dalszym ciągu dalszym obowiązuje zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych, zachowanie dystansu społecznego i unikanie skupisk ludzi, a także przestrzeganie podstawowych zasad higieny w tym częste mycie i dezynfekcja rąk. Sytuacja epidemiczna w powiecie kołobrzeskim jest stabilna, aktualnie na naszym terenie w izolacji domowej przebywają 3 zakażone osoby, 27 osób decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kołobrzegu odbywa kwarantannę, a 97 przebywa w kwarantannie po przekroczeniu granicy.

 

Komentarze  
+9 # Młoty do Roboty 2020-08-05 17:55
Tysiące turystów przebywających obecnie w Kołobrzegu w ogromnej większości nie przestrzega obowiązujących zasad ochrony przed koronawirusem , maseczki to rzadkość , a o dystansie i dezynfekcji nikt już nie pamięta . Gdzie są władze miasta , gdzie są władze powiatu - weżcie się w końcu do roboty , macie swoje sztaby kryzysowe , pieniądze i władzę na swoim terenie - potraficie tylko wszystko zwalać na Polski Rząd !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn