W ostatnich tygodniach można zaobserwować wzmożony ruch jednostek handlowych w Porcie Kołobrzeg. Tylko w miesiącu sierpniu wolumen przeładunków w Porcie Handlowym wyniósł blisko 15 000 ton.

Przeładowywane były przede wszystkim kłody drewniane, kruszywo, pellet czy nawozy. Warto nadmienić, że funkcja handlowa realizowana jest po wschodniej stronie portu. Posiada pełną infrastrukturę w skład której – poza specjalnie do tego celu przystosowanymi nabrzeżami – zaliczamy magazyny, hale o powierzchni składowej ok. 6 tys. m², elewatory zbożowe o pojemności ok. 6 tys. ton oraz bocznicę kolejową.

Ponadto port dysponuje suprastrukturą niezbędną do przeładunków, m. in. dźwigi, ładowarki, sztaplarki i ciągniki. Łączna powierzchnia terenów składowych wynosi ok. 50 tys. m² zaś powierzchnia biurowa 2 tys. m². Wielkość jednostek handlowych, jakie mogą być obsługiwane w Porcie Kołobrzeg, wynosi 100 metrów długości, 15 metrów szerokości oraz zanurzenie do 5 metra.

Komentarze  
-1 # Stacja Przeładunkowa 2020-08-31 15:17
Kołobrzeg jest największym uzdrowiskiem w Polsce , dużym ośrodkiem turystycznym , który powinien dbać o ekologię tego miejsca . Chwalenie się o rekordowych przeładunkach typowych surowców przemysłowych takich jak : nawozy , złom , kamienie , drewno itd. , to nie jest powód do dumy . Kołobrzeg , to nie jest "stacja" przeładunkowa , do portu powinny wpływać tylko statki wycieczkowe , jachty, kutry i łodzie rybackie , a tereny portowe powinny stać się jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Kołobrzegu .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn