Z okazji osiemdziesiątej pierwszej rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę kołobrzescy Sybiracy organizują wiele wydarzeń upamiętniających te historyczne wydarzenia.

W niedzielę 13 września 2020 roku o godzinie 10.00 w kołobrzeskiej bazylice odbędzie się msza święta, podczas której poświęcony zostanie obraz Matki Bożej Syberyjskiej-Śnieżnej.

W środę 16 września 2020 roku o godzinie 17.00 w Regionalnym Centrum Kultury odbędzie się koncert muzyki patriotycznej w wykonaniu zespołu Contra Mundum. Natomiast w czwartek 17 września 2020 roku o godzinie 12.00 złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze pod Ścianą Pamięci Polskiej Golgoty Wschodu.

W niedzielę 20 września 2020 roku o godzinie 20.00 w Bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski serdecznie zaprasza turystów i mieszkańców powiatu na koncert kameralny kwartetu smyczkowego z okazji obchodzonego Światowego Dnia Sybiraka.

Komentarze  
0 # Wiesław Albiński 2020-09-13 11:03
W każdą rocznicę Dni Sybiraka przypominają mi się wydarzenia z kołobrzeskiego liceum, w którym to uczyłem się obowiązkowo m.in. języka rosyjskiego. Pamiętam, że nie tylko ja ale większość uczniów nie przepadała za tym przedmiotem. Mówiło się, oczywiście potajemnie, że po co uczą nas tego „kacapskiego” języka? Pani profesorka od rosyjskiego była bardzo mocno zaangażowana emocjonalnie, abyśmy mówili po rosyjsku jak prawdziwi Rosjanie. Nie było zmiłuj się, - „udarienie”, „mjakij” albo „twiordyj” znak zawsze musiały być we właściwym miejscu. Domyślałem się skąd u nas w tamtych czasach był uraz do języka rosyjskiego? Pomimo że na lekcjach historii uczono nas o przyjaźni polsko – radzieckiej, to jednak rodzice przekazywali co innego. Gdybym w tamtych czasach wiedział, że nasza Pani od „kacapskiego” była na Sybirze i właśnie tam nauczyła się perfekcyjnie tego języka, to może miałbym, jakieś współczucie dla niej, że niczego innego tam nie można było się nauczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn