Miasto nie będzie już sprzedawać mieszkań komunalnych z 95% bonifikatą. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta w tym roku po raz ostatni dotychczasowi  najemcy mogli kupić mieszkania za ułamek ich wartości.

 

Mieszkanie przy Unii Lubelskiej 111 metrów2 -19 tysięcy złotych, przy Mariackiej 54 m2 – 13 tysięcy, przy Drzymały 37m2 – niecałe 9 tysięcy złotych. Za tyle dotychczasowi najemcy mieszkań komunalnych wykupili zajmowane przez siebie lokale. To kilka przykładów z ostaniach miesięcy.

Ewa Pełechata: „Te ceny wynikają z bonifikaty.”

 

Jeszcze do końca stycznia najemcy mieszkań komunalnych mogli wystąpić do miasta o wykup mieszkania z bonifikatą. Zniżka była uzależniona od czasu zamieszkiwania w danym lokalu. Ci którzy mieszkali najdłużej mogli stać się właścicieli mieszkania płacąc 5% jego wartości. W sumie o  możliwość wykupu mieszkania ze zniżką wpłynęło 200 winsoków. O wykup mieszkania najczęściej ubiegali się ci, którzy mogli skorzystać z największej, 95% bonifikaty. 

Ale zgodnie z uchwałą podjętą przez radnych, miasto nie będzie już sprzedawać mieszkań będących w zasobie gminy. A już na pewno nie z bonifikatą. Zasób mieszkaniowy miasta ma być stały bo zapotrzebowanie na mieszkania socjalne czy komunalne są ciągle duże.

Tym samym kupno mieszkania komunalnego w Kołobrzegu za „grosze” nie będzie możliwy.

Szczegóły w materiale wideo:

 

Komentarze  
+3 # kael 2020-09-14 19:35
Oczywiście w mieszkaniach komunalnych mieszkają milionerzy dla których kwota około 20 tysięcy to grosze. Ogarnijcie się i nie porównujcie ceny do cen mieszkań na rynku tylko do realnych możliwości najemców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # dorota45 2020-09-16 07:33
Cytuję kael:
Oczywiście w mieszkaniach komunalnych mieszkają milionerzy dla których kwota około 20 tysięcy to grosze. Ogarnijcie się i nie porównujcie ceny do cen mieszkań na rynku tylko do realnych możliwości najemców.

Ale bzdury napisałeś. Mieszkam w kamienicy i odkupiłam mieszkanie za cenę rynkową właśnie od osoby która 5 lat prędzej nabyła to mieszkanie z 95 %bonifikatą. A takie mieszkania 100 metrowe za grosze kupiły osoby : dyrektorka szkoły, nauczycielka, inżynier, lekarz - no naprawdę osoby mało majętne :) Moje dzieci kupiły mieszkania na wolnym rynku biorąc kredyty na 30 lat. Ale innym wciąż "coś się należy za darmo".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # weronika 2020-09-14 21:12
Czy to możliwe by na ul. Mariackiej było mieszkanie komunalne?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # dla dzieci dobra 2020-09-15 08:17
W mieszkaniach tych mieszkają przeważnie ludzie
Którzy rodzili się przed II wojna

I to w wyniku tej wojny miasto obrócone zostało w olbrzymia kupe zgliszczy

Ludzie którzy odbudowywali miasto od podstaw

Nazwani dziś " najemcami " przez tych co przyszli tu na gotowe i niewiele w życiu swoim wytworzyli dobra materialnego dla Polski poza potokiem słów

Kto tworzył majątek Narodowy kto decyduje o podziale jego pozostałych po tzw transformacji nędznych resztek
Kto ma objąć te mieszkania w przyszłości ?

To pytania do Rady Miasta gdzie zasiadają ludzie twórczy ludzie czynu dziś dzielacy wisienki na torcie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # ST 2020-09-15 11:02
Miasto już dawno powinno sprzedać mieszkania we Wspólnotach Mieszkaniowych i zakończyć wydatki do wspólnot oraz konflikty między mieszkańcami komunalnymi a właścicielami. Natomiast budynki wybudowane na cele komunalne nie powinny być wysprzedawane dalej a zachowane jako komunalne. Mieszkańcom,którzy w tych budynkach chcą kupić mieszkania należy zaproponować lokale komunalne we wspólnotach do wykupu i przesiedlenia.Te zasady dawno są określone przepisami tylko komuś nie zależy na realizacji tej sprawy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # karol 2020-09-15 21:11
I co cieszycie się włodarze???? ludzie będa niszczyc a wy będziecie wpie...ać miliony w remonty :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # elka 2020-09-20 17:15
Już ta osoba wie że będzie miała to mieszkanie!!za grosze!Parę lat temu miasto wyremontowało z ruiny to mieszkanie !!!!a będzie wykupione za grosze. To jaki to zarobek1, osoba pracująca za granicą , mieszkanie pójdzie na wynajem!!Tak miasto szuka pieniędzy. Jaka to musi być ważna osoba że mieszkania nie są sprzedawane z rabatem a mieszkanie na nią czeka!!!I TO PEWNE!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn