Dzisiaj ruszyła wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych. Jest ona wyposażona jest w sprzęt, który gwarantuje rowerową rozrywkę osobom z rożnymi niepełnosprawnościami.

Od dzisiaj na stadionie miejskim im. Sebastian Karpiniuka przy ul. Śliwińskiego działa wypożyczalnia rowerów dedykowana osobom niepełnosprawnym. 

Oferta jest szeroka. Są tandemy przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących.  Trójkołowce dla osób które np. mają problemy z zachowaniem równowagi. Są wreszcie trzy rodzaje przystawek, napędów do wózków inwalidzkich.

Z wypożyczalni będzie mogła bezpłatnie korzystać każda osoba legitymująca się stopniem niepełnosprawności. Rowery można wypożyczać od godz. 8 do 15. Oddać do godz. 20.

Projekt został zrealizowany w ramach zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn