To rozwianie akceptują mieszkańcy osiedla Rzemieślniczego. Mieszkańcy Budzistowa nie chcą jednak niższego wiaduktu na wyjeździe z ich miejscowości. To potwierdziło wczorajsze spotkanie i głosowanie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mówi: Budujemy zgodnie z pierwszym wariantem.

 

Na budowę niższego, 4 metrowego wiaduktu na wyjeździe z Budzistowa zgadzali się mieszkańcy osiedla Rzemieślniczego. Ten niższy wiadukt oznacza, że pod nim byłaby droga rowerowa i dla pieszych. Mieszkańcy Budzistowa wyjeżdżaliby nową drogą w stronę powstającego nieopodal ronda Karuzela. Przy tym wariancie nie trzeba też budować tzw agrafki przy rondzie Patana.

Mieszkańcy Budzistowa nie zgodzili się na ten wariant. Jednym z argumentów przeciwko był brak drogi dla samochodów pod wiaduktem. I co za tym idzie konieczności nadrobienia drogi w przypadku dojazdu do Kołobrzegu. 

GDDKiA już ruszyła z projektowaniem tego pierwszego wyższego wiaduktu. I inwestycję w takim kształcie zamierza zrealizować. Planuje rozpoczęcie robót budowlanych w 2022 roku, zakończenie w 2023. Ma na ten cel zabezpieczone środki. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn