Po raz kolejny nie wiemy co mamy zrobić żeby zachować miejsca pracy oraz nasze przedsiębiorstwa, w formie która pozwoli nam przetrwać, mówiła podczas konferencji prasowej jedna z przedstawicielek branży gastronomicznej. Tomasz Tamborski poinformował natomiast o znacznym wzroście bezrobocia w naszym powiecie.

Podczas konferencji prasowej senator Janusz Gromek mówił o kapitulacji rządu, który zamiast pilnie uchwalić pomoc finansową dla Polaków, odwołał posiedzenie sejmu w tej sprawie.

W tej chwili w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest 1147 bezrobotnych. To o blisko 800 osób więcej niż w zeszłym roku tego samego miesiąca.

Musieliśmy zacząć zwalniać ludzi. Nie jesteśmy w stanie nikomu zapewnić, że ta praca będzie, ponieważ sami nie mamy takiej gwarancji od rządu, mówiła podczas konferencji Magdalena Wichłacz.

W tej chwili obłożenie w kołobrzeskich hotelach jest na poziomie kilku procent.

Janusz Gromek podkreślił także, że sytuacja przedsiębiorców wielu polskich branż jest dramatyczna.

 

Więcej na ten temat już wkrótce w materiale wideo.

Komentarze  
+17 # Prawa Natury 2020-11-06 15:46
W biznesie jest tak jak w dżungli , nie każdy musi przetrwać - mocniejsi "zjadają" słabszych i dzięki temu Świat się rozwija .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+19 # Jeszcze Może Być Fajnie 2020-11-06 20:37
Totalna opozycja za wszelką cenę bardzo by chciała znowu sobie porządzić Polską, ale przede wszystkim pieniędzmi polskich podatników . Jak to fajnie by było gdyby premierem został na przykład Trzaskowskiego ps. "katastrofa" , ministrem finansów mógłby być Gromek (bezcenne przeżycia w samorządzie) , a idealny na ministra sprawiedliwości ze względu na unikalne doświadczenie- Gawłowski , prezesem TVP - Tamborski , za te tysiące godzin spędzonych przed kamerami . Do zagospodarowania pozostają też wszyscy znajomi Nowaka , którzy obecnie pozostają na wolności . Jeżeli chodzi o walkę z pandemią to dla totalsów zażegnanie tego problemu byłoby dziecinnie proste , czyli : - sorry , to zrobili Chińczycy , a nie my - mamy przecież wolność więc "róbta co chceta"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # Renia 2020-11-06 21:04
A po co ?
A wiesz ile Ci zostało ?
Do końca chcesz głupczyć ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # kael 2020-11-06 21:41
Jak się handluje chlebem po 15 zł to trzeba gdzieś kasę zdobyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Wyborca 2020-11-08 11:22
A Woźniak i Hok to kogo reprezentują , przecież nie są właścicielami lokali, hoteli itp. , są tylko zatrudnieni przez prywatny biznes.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # do - Wyborca 2020-11-08 19:03
Jak coś wyrwą od rządu, to będą mogli liczyć na parę groszy prowizji , oczywiście pod warunkiem , że trafią na dobry humor swoich chlebodawców .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn