Krótko potrwała nasza przygoda z Pucharem Polski, jednak porażka była wliczona w cenę, bo przyjechała do nas aktualnie szósta drużyna Ekstraligi - KU AZS UJ Kraków - Jagiellonki.

Jagiellonki przyjechały najmocniejszym możliwym składem, dokonując jedynie małych rotacji między pierwszą jedenastką a ławką rezerwowych. U nas zabrakło Patrycji Falborskiej, którą zatrzymały obowiązki służbowe.

Plan był teoretycznie prosty - odciąć przeciwnika od naszego pola karnego i czaić się na kontry. W pierwszej połowie nasze założenia działały dobrze, ale i tak zespół z Krakowa strzelił nam dwie bramki. Pierwsza to dzieło czystego przypadku, kiedy dośrodkowującej prawie spod linii końcowej Weronika Wójcik piłka zeszła w taki sposób, że zaskoczyła wychodzącą do dośrodkowania Klaudię Zaklika i wpadła przy krótkim słupku. Druga bramka to dośrodkowanie na głowę Katarzyny Daleszczyk, nasz chyba jedyny większy błąd w kryciu w tej części spotkania i celny strzał przy długim słupku.

Drugą połowę rozpoczęła znów Katarzyna Daleszczyk, zaskakując Klaudię dalekim strzałem z rzutu wolnego. Po tej bramce nasza drużyna podeszła wysoko, spychając Jagiellonki do defensywy. Kilka odbiorów na połowie przeciwniczek i kontr nie przyniosło jednak oczekiwanego efektu, za to krakowianki z czasem odzyskały swój rytm.

Trzy ostatnie gole straciliśmy pod koniec meczu, kiedy już tak naprawdę brakło sił w obronie i w decydujących momentach zawodniczki z Krakowa szybciej reagowały na wydarzenia w naszym polu karnym.

Ekipie AZS-u życzymy powodzenia we wspinaczce w pucharowej drabince, a przed nami ostatni już mecz w tym roku - zaległe spotkanie z Medykiem II Konin.

AP KOTWICA KOŁOBRZEG vs AZ UJ KRAKÓW 0:6

Bramki:

20' 0-1 Wójcik

38' 0-2 Daleszczyk

50' 0-3 Daleszczyk

71' 0-4 Gec

73' 0-5 Bryzek

80' 0-6 Gec

Zmiany:

70' #6 Szczepańska -> Kosakowska

70' #16 Tabaczyk -> Szczygielska

80' #17 Kowalczuk -> Chmielewska

85' #2 Możdżonek -> Krakowska.