Nie będzie matur próbnych i studniówek. Na pewno nie w zakładanych terminach. Epidemia koronawirusa skuteczne uniemożliwia ich przeprowadzenie.

 

Od 24 do 27 listopada powinny zostać przeprowadzone matury próbne. Nie są to egzaminy obowiązkowe, ale dają możliwość sprawdzenia wiedzy przed egzaminem dojrzałości i w kołobrzeskich szkołach były zaplanowane. W tym roku tego sprawdzianu teraz nie będzie.

Dyrektorzy nie chcą, by próbne matury odbywały się zdalnie, tak jak teraz odbywa się nauka. Matury próbne odbędą się dopiero wtedy , kiedy pozwolą na to warunki.

Druga zła informacja dla maturzystów dotyczy studniówek. Nie będzie możliwości by takie bale odbyły się w styczniu czy lutym.

Być może zamiast studniówki odbędą się bale maturalne. Ale dzisiaj nikt nie jest w stanie zagwarantować, że sytuacja pandemiczna za kilka miesięcy na to pozwoli. 

foto: archiwum 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook