Tym razem klub radnych Prawa i Sprawiedliwości z Maciejem Bejnarowiczem na czele, stanął w obronie nowej nazwy dawnej ulicy Walki Młodych. W oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji, możemy przeczytać, że JPII był pierwszym w historii papieżem, który w sposób otwarty sformułował zasadę braku jakiejkolwiek tolerancji dla pedofilii:

Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec wszelkich ataków na św. Jana Pawła II, które pojawiły się w przestrzeni publicznej naszego miasta. Petycja w sprawie pozbawienia nazwy Al. Św. Jana Pawła II i przywrócenia poprzedniej postkomunistycznej nazwy Walki Młodych jest kolejną prowokacją i elementem przemyślanej strategii środowisk lewicowo - liberalnych, polegającej na próbie deprecjonowania Osoby Świętego, Wielkiego Polaka i Obywatela Europy i Świata.

Św. Jan Paweł II ma niekwestionowane zasługi dla wyzwolenia naszego Kraju z objęć reżimu komunistycznego oraz zjednoczenia narodów europejskich. Był pierwszym w historii papieżem, który w sposób otwarty sformułował zasadę braku jakiejkolwiek tolerancji dla pedofilii. To rozpoczęte przez Niego i kontynuowane przez następców działania, pozwalają na bezwzględną walkę z niedopuszczalnymi praktykami karygodnego zjawiska - pedofilii w Kościele Katolickim. Zmanipulowane fakty i kłamstwa pojawiające się w argumentacji twórców petycji świadczą o bezwzględnej walce z jednym z powszechnie uznawanych autorytetów moralnych oraz próbie obalenia świata wartości, który stanowi fundament naszej polskiej kultury i naszej tożsamości narodowej.

Pragniemy podkreślić, że społeczna nauka katolicka zawarta między innymi w licznych encyklikach papieskich stanowi fundament naszej działalności publicznej i społecznej, a nawet politycznej, a także szacunku i tolerancji dla ludzi o innej wierze oraz poglądach. Apelujemy o rozsądek, posługiwanie się w debacie publicznej faktami oraz wzajemny szacunek. Z poważaniem.

W imieniu Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość

Przewodniczący Klubu Maciej Bejnarowicz

Komentarze  
-1 # Orek 2020-11-20 22:03
Panowie z pisu się obudzili dopiero? Od tygodnia w mieście huczy o petycji a wy teraz coś piszecie? Pewnie wam wstyd, że inni wiedzieli co zrobić i przed wami napisali co o tym myślą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Bezradnu 2020-11-21 08:54
A czy jacyś inni radni zabrali może głos, a może Pani Prezydent? Innych na to nie stać. Wstyd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Kg 2020-11-22 01:09
Tragedią dla Kołobrzegu jest przede wszystkim nieudolna, leniwa, opozycja na czele z PiS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn