Dzisiaj o godzinie 17. przed ratuszem rozpocznie się „Marsz Świateł” - kolejna inicjatywa Czarnego Kołobrzegu i Strajku Kobiet Kołobrzeg.

Organizatorzy tak napisali na swoim facebookowym profilu:

Mija miesiąc protestów w obronie praw kobiet! Nie poddamy się, bo walczymy przeciwko cierpieniu kobiet, które czekają właśnie na swój „wyrok”. Nie poddajemy się, bo walczymy o prawo do wolności i stanowienia o swoim ciele, o prawo do wyboru! Przypominamy, że tych fundamentalnych praw Pis chce odmówić połowie społeczeństwa!

Ostatni miesiąc pokazał jak wiele jest w nas determinacji i odwagi. Wielokrotnie solidarnie na ulicach całej Polski i na ulicach Kołobrzegu spotykałyśmy/liśmy się na spacerach w proteście przeciwko łamaniu praw człowieka. Usłyszał o nas cały świat! Protesty nadal trwają i może jeszcze tylko dlatego nie udało im się wprowadzić całkowitego zakazu aborcji ścieżką mgr Przyłębskiej, czyli przez niby „Trybunał Konstytucyjny”. Projekt zakazu wraca jednak do Sejmu i to w dwóch postaciach: kompromisu z kompromisu w wersji Dudy i koszmarnego projektu Ziobry.

Dlatego też w tę niedzielę, równo miesiąc od kiedy rząd wypowiedział wojnę obywatelkom i obywatelom, ponownie wyjdziemy na pokojowy spacer. Zarzucano nam, że za głośno, że brzydko się wyrażamy, że "nieładnie tak dziewczyny, damy", dlatego ten marsz będzie niemy! Będzie to czarny milczący spacer z lampionami. Ubierzcie się na czarno i przynieście białe świece (lub wkłady do zniczy).

Gdyby jednak, z jakichś względów, nadmiar tej ciszy i subtelności był dla was, Siostry (i Bracia), NIE DO ZNIESIENIA - możecie rzecz jasna: "ogwiazdkować" swoje świece (tu przypominamy, że jedyna słuszna liczba gwiazdek, to OSIEM!), zabrać swoje transparenty i flagi, kawałkiem kredy napisać kilka słów od serca do wszystkich DZBANÓW TEGO ŚWIATA!

Pamiętajcie o: prawidłowo nałożonych maseczkach i zachowaniu odstępu, zapisaniu sobie wcześniej na ręce numeru telefonu do pomocy prawnej/antyrepresyjnej (na wszelki wypadek): 602 717 391, ampułkach soli fizjologicznej (do nabycia w każdej aptece) w kieszeni - a, i ponoć gogle na oczach dobrze chronią przed różnego rodzaju wirusami i niespodziankami, tym, że nie macie obowiązku przyjmować żadnych mandatów.

DO ZOBACZENIA!!! Rząd nie zwróci kobietom odebranych praw, nie odda wolności, nie będzie respektował! Aktywność i zaangażowanie różnych pokoleń i środowisk to jedyna szansa na normalność zgodną ze standardami europejskimi! Dlatego zabierz swoją Mamę, Ciocię , Babcię, Córkę, Siostrę na spacer w obronie Waszych praw!

Komentarze  
+6 # Tex 2020-11-22 09:46
Stan faktyczny ( WSSE w Szczecinie) zakażeń i zgonów na dzień 21.111.2020 r. w odniesieniu do dnia 20.10.2020 r.
Ilość zakażeń obecnie - 1388
ilość zakażeń 20.10.2020 r.- 285
Różnica- 1103
Ilość zgonów obecnie - 28
Ilość zgonów 20.10.2020 r. 5
Różnica- 23
"Mówi Wam to coś" czy w głowach
dalej pusto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # dla dzieci dobra 2020-11-22 10:44
Pośród intelektu
Kwiatu kobiecości

Ogarek Oświaty
Także tam zagości :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # kasia 2020-11-22 11:40
1-dlaczego znów anonimowo???Rozumiem ,że to wstyd wyjść na kretynkę z nazwiskiem, organizując tak debilną akcję
2.-za mało jeszcze kobiet umiera.???
3-dlaczego tyle nazwisk polityków skoro to nie jest akcja polityczna,tylko w obronie macic???
4-o jakiej połowie społeczeństwa jest mowa???Tych parę anonimowych,niekochanych ,przepraszam za wyrażenie," kołobrzeskich dam", to raczej nie połowa polskiego społeczeństwa. A może ja nie umiem liczyć.
5-"usłyszał o nas cały świat",a wiecie gdzie ten cały świat was ma???
6-"ubierzcie się na czarno i przynieście białe świece",podpowiem-nie zapomnijcie o miotłach,bo może uda wam się odlecieć
6-a pozwolenie na zgromadzenie ,to te czarne matrony posiadają???.Mam nadzieję ,że Policja się zajmie dziś nimi.I na nic się zdadzą zalecenia targowiczan,odnośnie nie przyjmowania mandatów. Ale są jeszcze Sądy na szczęście,dla spokojnych ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # Żywiciele Koronowiusa 2020-11-22 16:17
"Zabierz Mamę ,Ciocię , Babcię , Córkę , Siostrę ... " - koronowirus już czeka i nie jest wegetarianinem .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Smutne 2020-11-22 17:26
Kiedyś rozstrzeliwano za znak niezłomnych dziś pałują za znak błyskawicy ,historia zatoczyła koło a „władza „ znajduje usprawiedliwienie dla tych działań byle ciemny lud to kupił
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-12 # Broza 2020-11-22 18:46
Jakby to byl marsz gornikow i rolnikow to Kaczor by sral w gacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Ja 2020-11-23 06:16
Innym razem bez słów, ale spacer po miescie z walizkami na kółkach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn